Αναστασίου: «Να βελτιωθούμε στο κομμάτι του γκολ»

Ικανοποιημένος είναι με την εμφάνιση της ομάδας του, παρά την εντός έδρας ήττα με σκορ 1-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα ο προπονητής του Παναιτωλικού, όπως δήλωσε λίγα λεπτά μετά το σφύριγμα της λήξης.

Ο Γιάννης Αναστασίου τόνισε ότι του άρεσε η εικόνα των παικτών του στον αγωνιστικό χώρο. Η ήττα από τους Γιαννιώτες δεν έχει και μεγάλη σημασία, μιας και πρόκειται για φιλική αναμέτρηση. Το μόνο που ζητάει, πλέον, είναι μια βελτίωση στο κομμάτι του σκοραρίσματος.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Παραμένει ένα πρόβλημα το δημιουργικό κομμάτι για μας, μάς λείπουν και κάποιοι παίκτες όπως ο Νταγκό, ο Μόρσει, που έχουν ταχύτητα και που είναι απρόβλεπτοι. Είχαμε παίκτες με μικροπροβλήματα που αποφασίσαμε να μην ρισκάρουμε. Κάποιοι άλλοι έπρεπε να παίξουν συγκεκριμένα λεπτά. Κρατάω την οργάνωση που είχαμε στο πρώτο ημίχρονο.

Για μας ήταν σημαντικό ότι δεν κινδυνεύσαμε ιδιαίτερα και κρατάμε και το τελευταίο μισάωρο που είχαμε ενέργεια. Βγάλαμε αυτό που μας έλειπε στα πρώτα 60 λεπτά, είχαμε τρεξίματα, βγάλαμε συνδυασμούς, κάναμε ευκαιρίες. Κρατάμε αυτά και θα κοιτάξουμε να είμαστε καλύτεροι στη συνέχεια. Δεν βάζουμε εύκολα τα γκολ και σ’ αυτό πρέπει να βελτιωθούμε».