Κορμπεράν: «Παίζαμε για την ισοπαλία, όχι για τη νίκη»

Ο Ισπανός τεχνικός, μίλησε μετά την ήττα του Ολυμπιακού στην Γαλλία, αναλύοντας το πλάνο που είχαν καταστρώσει οι “ερυθρόλευκοι”.

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο Γιουρόπα Λιγκ ο Ολυμπιακός, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από την Ναντ στην Γαλλία. Ο Κάρλος Κορμπεράν, μίλησε για όσα συνέβησαν στο παιχνίδι, τονίζοντας πως στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του πάλεψε για την ισοπαλία και όχι για τη νίκη.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο προπονητής του Ολυμπιακού στην κάμερα της Cosmote TV:

«Στο πρώτο μέρος δυσκολευτήκαμε πάρα πολύ να έχουμε καλή εικόνα. Στο δεύτερο κάναμε πράγματα για να παλέψουμε για την ισοπαλία όχι όμως για τη νίκη. Στο δεύτερο μέρος το δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία, αλλά μας δυσκόλεψαν οι αλλαγές τους. Στα τελευταία λεπτά ο Καμαρά δέχθηκε ένα χτύπημα και είχαμε μεγάλο θέμα από την πίεση της Ναντ. Αξίζαμε την ισοπαλία, όχι τη νίκη.

Το 3-4-3 ήταν το καλύτερο σύστημα για εμάς σήμερα. Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε στην οργάνωση και στη δημιουργία, βασιστήκαμε περισσότερο σήμερα στις προσωπικές ενέργειες. Αυτό σημαίνει πως χάσαμε ένα παιχνίδι για να περάσουμε από τον όμιλο αλλά θα κάνουμε τα πάντα για να προκριθούμε».