Χατ-τρικ Δουβίκα κόντρα στον Σιόβα σε ματς “ροντέο”

Η Ουτρέχτη επικράτησε με 4-3 στην έδρα της Φορτούνα Σιτάρντ, με τον Έλληνα διεθνή επιθετικό να πετυχαίνει τρία γκολ σε 22 λεπτά.

Απίστευτα πράγματα στο Ολλανδικό πρωτάθλημα. Ο Τάσος Δουβίκας βρισκόταν στον πάγκο και η ομάδα του πήρε προβάδισμα στο 64′ με τον Ντοστ από κοντινή απόσταση. Μέσα σε τρία λεπτά η Φορτούνα ισοφάρισε με τον Γκουθ. Κάπου εκεί και με τον Έλληνα επιθετικό να βρίσκεται μόλις λίγα λεπτά στο γήπεδο, σκόραρε με πέναλτι στο 71′ για να δώσει ξανά προβάδισμα.

Μάλιστα λίγο αργότερα στο 77′ έκανε και το 3-1. Ο Γιλμάζ με νέο πέναλτι στο 82′ μείωσε εκ νέου το σκορ, για να δώσει ξανά ο Δουβίκας αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του στο 86′. Μάλιστα του ακυρώθηκε και γκολ στο 90+1′ από το VAR, όπου παραλίγο να έκανε καρέ. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα των Σιόβα και Σουρλή, ήταν να μειώσει σε 4-3 στη τελευταία φάση της αναμέτρησης.