Άρνηση του Ολυμπιακού Β’ να παίξει στο δεύτερο ημίχρονο | Οριστική διακοπή! (videos)

Το χρονικό της απόφασης των “ερυθρολεύκων” να μην συνεχίσουν το παιχνίδι, ως ένδειξη διαμαρτυρίας για τις αποφάσεις των διαιτητών της συνάντησης με την Athens Kallithea.

17:10 Οι αποστολές των δυο ομάδων θα αποχωρήσουν εντελώς από το γήπεδο.

17:00 Παρουσία του διοικητικού ηγέτη του Ολυμπιακού, Βαγγέλη Μαρινάκη στο “Ελ Πάσο”.

16:50: Στις 16:43 ήταν η ώρα που οριστικά έκλεισε το Φύλλο Αγώνα.

16:45: Οι διαιτητές της συνάντησης αφού εξέπνευσε το χρονικό όριο που είχαν θέσει αποχώρησαν και το παιχνίδι διακόπηκε οριστικά.

16:41 Ο Γιάννης Μανιάτης ήταν εκείνος κάλεσε τους παίκτες του να αποχωρήσουν από το γήπεδο ως ένδειξη διαμαρτυρίας για τη διαιτησία. Οι παίκτες της Αthens Kallithea παραμένουν στον αγωνιστικό χώρο και όλοι περιμένουν τις εξελίξεις.

16.38: Ο διαιτητής της συνάντησης ενημέρωσε πως θα περιμένει ακόμη 5 λεπτά τους παίκτες του Ολυμπιακού Β’ και αν δεν αλλάξει κάτι θα διακόψει τον αγώνα.

16:36 Oι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού δεν βγήκαν να αγωνιστούν με σκοπό να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την Athens Kallithea. Υπάρχει καθυστέρηση περίπου 20 λεπτών στην έναρξη του δευτέρου μέρους.

Θυμίζουμε ότι οι “ερυθρόλευκοι” διαμαρτυρήθηκαν έντονα σε δύο περιπτώσεις, πρώτα στο πρώτο γκολ των γηπεδούχων, όπου θεωρούν πως υπάρχει παράβαση οφσάιντ.

και στην συνέχεια για το ακυρωθέν τέρμα τους που θα έγραφε το 2:2 , αυτή τη φορά με αυτογκόλ του Ευαγγέλου, όπου ο διαιτητής της συνάντησης, μαζί με τον βοηθό του θεώρησαν πως υπήρχε περίπτωση οφσαίντ, σε μια απόφαση που εξόργισε τους ανθρώπους του Ολυμπιακού και δημιούργησε εντάσεις στον αγωνιστικό χώρο.