Θετικό δείγμα και ισοπαλία για τον ΟΦΗ

Οι Κρητικοί υποδέχθηκαν την Άντερλεχτ (1:1) στο “Θ. Βαρδινογιάννης”, έδειξαν καλό πρόσωπο και ο Βάλντας Νταμπράουσκας μπόρεσε να κάνει… πειράματα και να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει του δεύτερου γύρου της Super League.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό. Μετά από ωραία ανάπτυξη των Κρητικών, η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο Λάρσον που έκανε το σουτ, ο Βερμπρούγκεν απέκρουσε και ο Μπαλογιάννης στην επαναφορά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι Βέλγοι ισοφάρισαν στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου (49′) με τον Ραμάν, ο οποίος νίκησε τον Στέφενς με γυριστό σουτ. Το παιχνίδι δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις από εκεί κι έπειτα, πέραν από το 74ο λεπτό που ο Μαρινάκης νικήθηκε σε τετ α τετ.//

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μανδάς (46′ Στέφενς), Βούρος (46′ Διαμαντής), Πασαλίδης, Γιόχου (72′ Αποστολάκης), Λάρσον (65′ Καμάου), Μεγιάδο (46′ Στάικος), Ντιουσέ (80′ Φαλατά), Μπαλογιάννης (88′ Αλμοχαϊμέντ), Μαρινάκης, Τζου (77′ Μπιφουμά), Ντικό (65′ Μπουζούκης)

Άντερλεχτ (Μπράιαν Ρίμερ): Βερμπρούγκεν, Ανγκούλο, Άρνσταντ, Ασιμερού, Μπουτέρα, Ντελκρουά, Μουρίγιο, Ραμάν, Ραφαέλοφ, Σασίκι, Τρέμπελ