Η Φροζινόνε διέλυσε τη Νάπολι και προκρίθηκε στους “8” του Κυπέλλου

Η ομάδα του Εουσέμπιο ντι Φραντσέσκο θριάμβευσε με 4-0 των “παρτενοπέι” στο “Ντιέγκο Μαραντόνα” και πέταξε για τους “8” του Coppa Italia, όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Γιουβέντους ή την Σαλερνιτάνα.

“Βόμβα” στη φάση των “16” του Κυπέλλου Ιταλίας, με την Φροζινόνε να… διαλύει με 4-0 την Νάπολι στο “Ντιέγκο Μαραντόνα” και να προκρίνεται στα προημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Γιουβέντους – Σαλερνιτάνα.

Όλα τα γκολ της αναμέτρησης μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Αρχικά, μέσα σε πέντε λεπτά οι φιλοξενούμενοι με τους Μπαρενετσέα (65′) και Γκάσο (70′) σόκαραν την πρωταθλήτρια Ιταλίας πετυχαίνοντας δύο γρήγορα τέρματα, όμως το γλυκό για το σύνολο του Εουσέμπιο ντι Φραντσέσκο… έδεσε στο τέλος.

Οι Τσεντίρα (90+1′) και Χαρουΐ (90+5′) πέτυχαν από ένα τέρμα στις καθυστερήσεις του αγώνα και διαμόρφωσαν το τελικό 4-0 για την Φροζινόνε.//Λ.