MVP του μήνα ο Μαγκουάιρ

Ο 30χρονος αμυντικός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αναδείχθηκε ως ο πολυτιμότερος παίκτης για το μήνα Νοέμβριο στο πρωτάθλημα της Premie League.

Ο Χάρι Μαγκουάιρ πήρε το βραβείο του MVP του μήνα μετά από σχετική ψηφοφορία της διοργανώτριας Αρχής, ανταμείβοντάς τον για τις σπουδαίες εμφανίσεις του με τη φανέλα των ”κόκκινων” τον περασμένο μήνα.

Ο έμπειρος στόπερ σε αυτό το διάστημα αγωνίστηκε και στις τρεις αναμετρήσεις της Γιουνάιτεντ στο πρωτάθλημα, έπαιξε και τα 270 λεπτά των αγώνων και βοήθησε την αγγλική ομάδα να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα, με Φούλαμ (0-1), Λούτον (1-0) και Έβερτον (0-3).

Την φετινή αγωνιστική περίοδο, ο Μαγκουάιρ μετράει 15 συμμετοχές με 2 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις με τη Γιουνάιτεντ, ενώ – να σημειωθεί – ότι κατά την μεταγραφική περίοδο πολλά είχαν ακουστεί και γραφτεί περί αποχώρησής του από το Μάντσεστερ.//ΜΛ.