Συνε”Χ”ίζει να απογοητεύει η Μπάγερν

Η ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν αναδείχθηκε ισόπαλη με 1:1, για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική, αυτή τη φορά με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Οι Βαυαροί εξακολουθούν να αγνοούν τη νίκη μετά τη διακοπή και βλέπουν τους… διώκτες τους να πλησιάζουν.

Στο 13ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο 1:0, όμως ο Ουπαμεκανό έσωσε την εστία της ομάδας του, λίγο πριν η κεφαλιά του Κόλο Μουανί καταλήξει στα δίχτυα. Οι Βαυαροί είχαν την κατοχή της μπάλας, όμως δεν έβρισκαν τρόπο να διασπάσουν την άμυνα της Άιντραχτ. Στο 31′, ο Μίλερ πήρε την μπάλα στην περιοχή, όμως το πλασέ του ήταν αδύναμο και ο Τραπ μπλόκαρε εύκολα. Στο 34ο λεπτό ο Μίλερ σέντραρε στην περιοχή και ο Σανέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή προβολή.

Το παιχνίδι δεν είχε υψηλό ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες δεν είχαν αξιοσημείωτες ευκαιρίες. Στο 69′, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1:1. Ο Καμάντα βρήκε τον Κόλο Μουανί στην περιοχή και ο Γάλλος νίκησε τον Ζόμερ με δυνατό πλασέ. Η ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν προσπαθούσε να βρει το γκολ που θα τη βάλει ξανά μπροστά στο σκορ, όμως η άμυνα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης δεν το επέτρεπε.

ΓΚΟΛ: 34′ Σανέ / 69′ Κόλο Μουανί