Οι “Βαυαροί” υπέταξαν τη Βέρντερ με… τεσσάρα

Με δύο γκολ του Λιρόι Σανέ, το “παρθενικό” του Χάρι Κέιν και ένα… κερασάκι στην τούρτα από τον Ματίς Τελ διαμορφώθηκε το τελικό 4:0 της Μπάγερν, επί της ομάδας της Βρέμης.

Το σύνολο του Τόμας Τούχελ φιλοξενήθηκε στο “Weserstadion”, στη Βρέμη, στο πλαίσιο τηw 1ης αγωνιστικής της Bundesliga, ξεκινώντας με το… δεξί. Οι “Βαυαροί” όχι μόνο κέρδισαν, αλλά ολοκλήρωσαν το ματς βρίσκοντας δίχτυα… τέσσερις φορές.

Το σκορ άνοιξε ο Σανέ μόλις στο τέταρτο λεπτό, με τον Κέιν να βγάζει την πρώτη του ασίστ φορώντας την φανέλα της Μπάγερν, ενώ τρία λεπτά αργότερα, o Ούλραϊχ νικήθηκε από τον 30χρονο φορ της Βέρντερ, Νίκλας Φούλκρουγκ. Το γκολ όμως δεν μέτρησε, αφού Γερμανός ήταν οφσάιντ, όπως υποδείχθηκε με παρέμβαση του VAR.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε στο 1:0 και στο 75′ ο Κέιν άνοιξε λογαριασμό στο γερμανικό πρωτάθλημα, κάνοντας το 2:0. Στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας (90′), ο Τόμας Μίλερ έδωσε την ασίστ για το δεύτερο γκολ του Σανέ και στο τέταρτολεπτό των καθυστερήσεων, σκόραρε ο 18χρονος Ματίς Τελ, για το τελικό 4:0.//ΓΚ.