Νάγκελσμαν: «Ήμασταν κυρίαρχοι, υπάρχει όμως ακόμα ένα βήμα να κάνουμε»

Ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας του και τη νίκη με 1:0 στο Παρίσι κόντρα στην Παρί, εμφανίστηκε ο Γερμανός τεχνικός, τονίζοντας μεταξύ άλλων πως τίποτα δεν έχει κριθεί σχετικά με την πρόκριση στην οκτάδα του θεσμού.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Είναι ένα πρώτο βήμα και είμαι χαρούμενος με το αποτέλεσμα. Δουλέψαμε καλά τα πρώτα 25 λεπτά και στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Ήμασταν η καλύτερη ομάδα, αλλά υπάρχει ένα δεύτερο βήμα να κάνουμε στο Μόναχο. Θα έχουμε αυτοπεποίθηση. Ήμασταν κυρίαρχοι και πιο επιθετικοί. Τα στατιστικά ήταν υπέρ μας και θα μπορούσαμε να σκοράρουμε 2ο ή 3ο γκολ, αλλά ο Κιλιάν Εμπαπέ, μπορεί να αλλάξει οποιοδήποτε ματς. Η είσοδός του ξύπνησε τους παίκτες της Παρί που είναι πολύ καλύτερη με τον Εμπαπέ στην σύνθεση της. Αλλά στον δεύτερο αγώνα, θα έχουμε καλές ιδέες για να τον αντιμετωπίσουμε και μπορούμε να τους πληγώσουμε στην επίθεση».//