Μετά από μία αγωνιστική-θρίλερ, οι «πολίτες» έκαναν την ανατροπή και κατέκτησαν το πρωτάθλημα για δεύτερη διαδοχική χρονιά. Παίκτες και οπαδοί, «ξεχύθηκαν» στους δρόμου της πόλης.
Το Μάντσεστερ «πλημμύρισε» με γαλάζιες φανέλες για το όγδοο πρωτάθλημα της Σίτι. Οι «πολίτες» πραγματοποίησαν την καθιερωμένη παρέλαση, στους κεντρικούς δρόμους της πόλης, γιορτάζοντας με τους φιλάθλους τους, την επική κατάκτηση του τίτλου.
Δείτε βίντεο και φωτογραφίες από το πάρτι που στήθηκε στο Μάντσετσερ για τη Σίτι:
Man City's trophy parade in full flow 🏆 🔵 pic.twitter.com/sQccAVsBZg
— Football Daily (@footballdaily) May 23, 2022
A work of art 🤩🏆#ManCity pic.twitter.com/ITupZUKYe9
— Manchester City (@ManCity) May 23, 2022
Manchester is BLUE! 💙#ManCity pic.twitter.com/J0DwdHbSHy
— Manchester City (@ManCity) May 23, 2022