Ανησυχία στη Σίτι με Χάαλαντ

Οι “πολίτες”¨νίκησαν εύκολα την Άστον Βίλα (3:1), αλλά ο Πεπ Γκουαρδιόλα απέκτησε… πονοκέφαλο εν όψει του ντέρμπι κορυφής με την Άρσεναλ (15/2), καθώς ο Νορβηγός φορ δέχθηκε ένα χτύπημα και αποχώρησε στο ημίχρονο του αγώνα με τους “χωριάτες”.

Ο πρώτος σκόρερ της Premier League, Έρλινγκ Χάαλαντ, αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο στο ματς κόντρα στην Άστον Βίλα, καθώς δέχθηκε χτύπημα και αποχώρησε, αφήνοντας τη θέση του για τον Χούλιαν Άλβαρες. Μετά την αναμέτρηση, ο Πεπ Γκουαρδιόλα σχολίασε την κατάσταση του Νορβηγού επιθετικού κι ανέφερε χαρακτηριστικά: «Δεν αισθανόταν άνετα και, με το σκορ στο 3-0, δεν θέλαμε να ρισκάρουμε. Θα τον αξιολογήσουμε τις επόμενες ημέρες. Αν δεν είναι έτοιμος, θα παίξει κάποιος άλλος».//