“Θορυβώδης” Νούνιες με καρέ τερμάτων

Η Λίβερπουλ επικράτησε με το εμφατικό 5-0 της Λειψίας σε φιλική αναμέτρηση και ο Ουρουγουανός φορ, που αποτελεί το δαπανηρό απόκτημα των “κόκκινων” άνοιξε λογαριασμό με ιδανικό τρόπο.

Ο Ντάργουιν Νούνιες σημείωσε τα τέσσερα από τα πέντε γκολ της Λίβερπουλ στη φιλική νίκη με 5-0 επί της Λειψίας και έκανε ηχηρή εμφάνιση εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου, που πλησιάζει.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ προηγήθηκε με τον Μοχάμεντ Σαλάχ στο 8ο λεπτό και η είσοδος του Ντάργουιν Νούνιες στο ημίχρονο έφερε τη ραγδαία αύξηση του σκορ. Ο Ουρουγουανός φορ σκόραρε δύο φορές σε έξι λεπτά και συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, κάνοντας χατ-τρικ στο 68ο λεπτό. Το “κερασάκι” στην… τούρτα έβαλε στο φινάλε του αγώνα, συμπληρώνοντας καρέ τερμάτων.

Ο Έλληνας διεθνής, Κώστας Τσιμίκας πέρασε στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τον Ντάργουιν Νούνιες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου και αγωνίστηκε ουσιαστικά σε όλο το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα.