107 με το αριστερό και… συνεχίζει ο Σαλάχ!

Ο Αιγύπτιος, έσπασε ένα ακόμη ρεκόρ, στη μεγάλη νίκη της ομάδας του με 6:1 στην αναμέτρηση κόντρα στη Λιντς.

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ έσπασε το ρεκόρ του Ρόμπι Φάουλερ με τα περισσότερα γκολ με το αριστερό πόδι στην Πρέμιερ Λιγκ. Ο Αιγύπτιος σκόραρε δύο φορές και έφτασε τα 107 τέρματα και τα 187 συνολογικά.

Στο 39ο λεπτό, σκόραρε το 106ο του, μετά από ασίστ του Ντιόγκο Ζότα, ενώ βρήκε ξανά δίχτυα στο 61ο λεπτό, όμως ακυρώθηκε καθώς ήταν εκτεθειμένος. Στο 64ο λεπτό, σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έφτασε τα 107 και έγραψε ιστορία, ξεπερνώντας τον Ρόμπι Φάουλερ.

«Πιστεύω ότι κάναμε πολλά λάθη, αλλά ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι, εντυπωσιακά γκολ και κόντρα πρέσινγκ, ήταν το καλύτερο παιχνίδι για πολύ καιρό. Πραγματικά χαρούμενος με αυτό το παιχνίδι» ανέφερε ο Γιούργκεν Κλοπ μετά την αναμέτρηση.//