Εύκολα ο Λεβαδειακός | Ξανά στην κορυφή τα Χανιά

Πολλά γκολ, θέαμα και ανατροπές μας χάρισαν οι τέσσερις μεσημεριανές αναμετρήσεις της Super League 2, τόσο για το βόρειο, όσο και για το νότιο όμιλο.

Στο πρώτο -χρονικά- παιχνίδι της ημέρας, το Αιγάλεω επικράτησε με 1-0 του Γιούχτα στην έδρα του, χάρη σε τέρμα του Ναζίμ από το πρώτο ημίχρονο (45′). Στην Κρήτη, τα Χανιά κέρδισε εύκολα με 2-0 τον Παναθηναϊκό Β’, με τους Νίκολιτς (24′) και Μίλερ (80′) να σκοράρουν. Στην Ηλιούπολη, η Athens Kallithea πέρασε δύσκολα από την έδρα της τοπικής ομάδας με 2-1. Ο Λουκίνας άνοιξε το σκορ στο 5′, με τον Μπαρμπόσα να ισοφαρίζει στο 59′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λουκίνας στο 83′. Στην Πάτρα, ο Ιωνικός αναδείχθηκε ισόπαλος (1-1) με την Παναχαϊκή. Ντάουντα στο 21′ και Χριστόπουλος στο 54′ ήταν οι παίκτες που βρήκαν δίχτυα.

Στα του βορείου ομίλου, η Νίκη Βόλου κέρδισε εύκολα τον Ηρακλή με 3-1. Ο Μιράντα άνοιξε το σκορ στο 42′, με τον Παναγιωτίδη να κάνει το 2-0 στο 61′ και τον Μιράντα να… τελειώνει το ματς στο 67′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σπυρίδης στο 88′. Την ίδια στιγμή, ο Λεβαδειακός καθάρισε… από το ημίχρονο τον αγώνα απέναντι στον Αιολικό. Ο Πολέτο έκανε στο 6′ το 1-0 με πέναλτι, ενώ ο Γιαννιώτας στο 45′ έκανε το 2-0.