Παντελίδης: «Πήγαμε καλά τακτικά και περιορίσαμε την ΑΕΚ»

Ο Έλληνας τεχνικός της Λαμίας, μίλησε στην «flash interview» και αναφέρθηκε στο τακτικό κομμάτι, που η ομάδα του τα πήγε καλά κόντρα στην “Ένωση”, ενώ εξέφρασε και κάποια παράπονα για την επίθεση των Φθιωτών.

Ο Σάββας Παντελίδης τοποθετήθηκε στην κάμερα της Cosmote μετά την ήττα της Λαμίας με 3:0 από την ΑΕΚ και στάθηκε στο γεγονός, ότι η ομάδα του τα πήγε εξαιρετικά στο τακτικό κομμάτι και πως πέντε λεπτά μόνο τον στενοχώρησαν. Παράλληλα σχολίασε και το επιθετικό τρίτο της ομάδας του, που χρειάζεται βελτίωση.

Συγκεκριμένα ανέφερε:

«Είμαι ευχαριστημένος για το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Τακτικά πήγαμε καλά και περιορίσαμε τους αυτοματισμούς του αντιπάλου, που ούτως ή άλλως είναι δύσκολο να βγουν μετά από μια διακοπή.
Είμαστε στενοχωρημένοι μόνο από τα τελευταία πέντε λεπτά, που δεχθήκαμε τα δυο γκολ. Δείξαμε όμως ότι αν βοηθηθούμε λίγο μεσοεπιθετικά μπορούμε να κάνουμε καλύτερα πράγματα».//