Παντελίδης: «Αν το σκορ έμενε χαμηλά στο πρώτο ημίχρονο θα ήταν διαφορετική η εικόνα»

Ο προπονητής της Λαμίας, μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ (3:0), ανέφερε πως δέχθηκαν δύο γκολ στο πρώτο μέρος χωρίς οι “ασπρόμαυροι” να έχουν πολλές τελικές και τόνισε πως το αποτέλεσμα δεν μπορεί να αφήνει την ομάδα του ευχαριστημένη.

Ο Σάββας Παντελίδης, σε δηλώσεις του στην Cosmote TV, επεσήμανε πως οι Φθιωτοί πληρώνουν τα λάθη του παρελθόντος, ενώ στάθηκε και στη δυσκολία των δύο αγώνων ανά εβδομάδα.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Καμία ήττα δεν μπορεί να σε κάνει χαρούμενο, είμαστε στεναχωρημένοι. Χάναμε 2-0 χωρίς ο αντίπαλος να κάνει τελικές, πληρώνουμε το κάθε μας λάθος, στα στατιστικά δεν έχει κάνει πολλά πράγματα o ΠΑΟΚ όσον αφορά τις τελικές.

Αν το σκορ έμενε χαμηλά στο πρώτο ημίχρονο θα ήταν διαφορετική η εικόνα. Δεν μπορώ να πω πολλά, σίγουρα πρέπει να βελτιωθούμε. Πληρώνουμε τώρα κάποια πράγματα του παρελθόντος, με παιχνίδια Κυριακή-Τετάρτη τα πράγματα είναι δύσκολα».//