Πρόβα τζενεράλε με νίκη για Λαμία

Η ομάδα της Φθιώτιδας επικράτησε με 1-0 κόντρα στο σύνολο του Δημήτρη Σπανού, μια εβδομάδα πριν την πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος κόντρα στην ΑΕΚ.

Ολοκλήρωσαν τα φιλικά προετοιμασίας τους Λαμία και Ιωνικός, με φιλικό στο Δ.Α.Κ Λαμίας, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν με 1-0, χάρη σε γκολ του Λάζαρ Ρόμανιτς.

Στο πρώτο ημίχρονο έγιναν τα περισσότερα σπουδαία, με την ομάδα του Τζιανλούκα Φέστα να έχει τον έλεγχο και να προηγείται στο 19ο λεπτό με γκολ του Σέρβου μεσοεπιθετικού της. Στο δεύτερο μισό ο Ιωνικός προσπάθησε να αντιδράσει και να ισοφαρίσει, αλλά όσο περνούσε η ώρα ο ρυθμός έπεφτε, ειδικότερα μετά τις αλλαγές των δύο προπονητών.

Η Λαμία ολοκλήρωσε τα φιλικά της παιχνίδια χωρίς ήττα και μάλιστα στα τέσσερα τελευταία δεν έχει δεχθεί γκολ.

Λαμία (Τζιανλούκα Φέστα): Σαράνοφ, Αντέτζο, Μπεχαράνο, Ντε Βινσέντι, Γκοράνοφ, Νούνιες, Ρόμανιτς, Τζανετόπουλος, Σιμόν, Τζανδάρης, Γιακουμάκης

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Μίλο, Αντούνες, Μασάς, Ιωαννίδης, Μεντόζα, Βαλεριάνος, Τσιγκρίνσκι, Μάντζης, Μύγας, Ρομαό