Συνέχισε νικηφόρα η Ίντερ

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι κέρδισε με χαρακτηριστική άνεση την Σπέτσια, επικρατώντας με 3-0 στο “Τζουσέπε Μεάτσα” και πέτυχε τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Από τη στιγμή που ο Λαουτάρο Μαρτίνες άνοιξε το σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα (35′), τα πάντα έγιναν πιο εύκολα για τους “νερατζούρι”. Ο Χακάν Τσαλχάνογλου (52′) και ο Χοακίν Κορέα (82′) πέτυχαν τα άλλα δύο τέρματα του αγώνα. Ο Δημήτρης Νικολάου αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο με τους φιλοξενούμενους. Την ίδια ώρα στη Ρέτζιο Εμίλια, η Σασουόλο έπαιρνε τους πρώτους της βαθμους με 1-0 επί της Λέτσε και το Γιώργο Κυριακόπουλο να παίζει -ουσιαστικά- σε όλο το ματς και να αντικαθίσταται στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.