Άλωσε το Μιλάνο η Μόντσα!

Η ομάδα του Ραφαέλε Παλαντίνο κέρδισε εκτός έδρας την Ίντερ με 1:0, πληγώνοντας την ομάδα του Σιμόνε Ιντζάκι στην προσπάθεια που κάνει για να βρεθεί στις πρώτες τέσσερις θέσεις της βαθμολογίας.

Στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε το αποψινό μενού της 30ης αγωνιστικής της Serie A, η Μόντσα πανηγύρισε σπουδαία εκτός έδρας νίκη κόντρα στην Ίντερ με 1:0 στο Μιλάνο. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί και έχασαν πολλές και σπουδαίες ευκαιρίες να κερδίσουν τον Ντι Γκρεγκόριο, αλλά οι κομβικές αποκρούσεις του έμπειρου κίπερ κράτησαν το μηδέν. Στο δεύτερο ημίχρονο, η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε. Οι “νεραντζούρι” ήταν πιεστικοί, αφήνοντας παράλληλα χώρους στην άμυνα. Αυτό πλήρωσαν στο 78ο λεπτό. Η Μόντσα, κατάφερε να πετύχει το γκολ με τον Καλντιρόλα παίρνοντας το προβάδισμα, το οποίο διατήρησε μέχρι τέλος, πανηγυρίζοντας μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη.

Ίντερ: Εκτός με Έμπολι (23/04)
Μόντσα: Εντός με Φιορεντίνα (23/04)