Νίκη τετράδας για Γιούβε!

H “Μεγάλη Κυρία” έφτασε τις πέντε συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα, αφού επικράτησε εκτός έδρας της Βερόνα με 1:0, ανεβαίνοντας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

To σερί της Γιουβέντους, καλά κρατεί. Η ομάδα του Αλέγκρι, κέρδισε εκτός έδρας την Βερόνα με 1:0 και φτάνοντας στους 28 βαθμούς ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

H Γιούβεντους είχε την κατοχή και τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, θέλοντας να πιέσει τους γηπεδούχους, χωρίς ωστόσο να μπορεί να ξεκλειδώσει την άμυνα της Βερόνα. Κάτι που κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο, στο 60′ με τον Κιν. Ωστόσο, από εκείνο το σημείο του αγώνα και μετά, η ομάδα του Αλέγκρι οπισθοχώρησε και έδωσε την δυνατότητα στη Βερόνα να την απειλήσει και να πάρει μέτρα στο γήπεδο. Η ψυχραιμία και η εμπειρία της “Μεγάλης Κυρίας” ήταν αρκετή για να της δώσει τη νίκη με 1:0 και να την ανεβάσει στην τρίτη θέση της Serie A.//

ΓΚΟΛ: 60′ Κιν