ΠΑΕ Ατρόμητος: «Ξεκάθαρο χέρι, ο Ζαμπαλάς αναίτια αρνείται την παράβαση»

Οι “Περιστεριώτες” πήραν θέση μέσω του επίσημου λογαριασμού τους στο twitter, για την φάση του 67ου λεπτού στην οποία ζητούν πέναλτι για χέρι του Γκρέι.

Στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης του Ατρομήτου με τον Άρη στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League και με το σκορ στο 0-0, οι “Περιστεριώττες” κέρδισαν κόρνερ και ο VAR κάλεσε τον διαιτητή Ζαμπαλάς να εξετάσει την φάση για παράβαση με το χέρι του Γκρέι. Εκείνος αποφάσισε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Αυτό δεν άρεσε καθόλου στους ανθρώπους του Ατρόμητου, οι οποίοι μέσω ανάρτησης στον επίσημο λογαριασμό της ομάδας στο twitter ανέφεραν χαρακτηριστικά: «67′ Ξεκάθαρο χέρι του Γκρέι μέσα στην περιοχή. Ο VAR καλεί τον Ζαμπαλά για on field review και εκείνος αναίτια αρνείται την παράβαση».