Φιλική ισοπαλία για Ιωνικό και Ατρόμητο με πολλά νεύρα

Σε ένα χορταστικό ματς στη Νίκαια, οι Νικαιώτες ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με τους Περιστεριώτες, ωστόσο το παιχνίδι στιγματίστηκε από τις στιγμές έντασης ανάμεσα στους ανθρώπους των δύο ομάδων.

Ιωνικός και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 σε ένα χορταστικό φιλικό στη Νίκαια, το οποίο είχε αρκετές εντάσεις και τρεις αποβολές.

Στο 26ο λεπτό του αγώνα οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής των Ρομαό και Χατζησαΐα. Οι δύο ποδοσφαιριστές είχαν μια έντονη λογομαχία και δεν γλίτωσαν την αποβολή. Στο δεύτερο μέρος (77′) μια νέα ένταση πυροδότησε αντιδράσεις ανάμεσα στους ανθρώπους των δύο ομάδων. Μάλιστα, ο τιμ μάνατζερ των Περιστεριωτών, Νίκος Λαζαρίδης, χτύπησε τον Πογοσιάν και αποβλήθηκε.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, ο Ιωνικός πήρε το προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 7′. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μεντόσα και πρώτη κεφαλιά από τον Αντούνες, ο Ιωαννίδης με προβολή από κοντά έκανε το 1-0.

Ο Ατρόμητος κατάφερε να γυρίσει το ματς στο πρώτο μέρος. Αρχικά ο Κλωναρίδης στο 35′ με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια και πέντε λεπτά μετά (40′) ο Σουάρεθ ξανά με κεφαλιά έκανε το 1-2.

Ο Ιωνικός διαμόρφωσε το τελικό 2-2, με εξαιρετικό σουτ του Μίλο στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης.