Χαμογέλασε ξανά και… βλέπει εξάδα ο Ατρόμητος!

Η ομάδα του Κρις Κόλμαν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα νικηφόρα αποτελέσματα, καθώς επικράτησε με 2:0 σκορ του Ιωνικού, ο οποίος… βυθίστηκε ακόμη περισσότερο στη βαθμολογία.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Μόλις στο 2ο λεπτό, οι ισορροπίες του αγώνα άλλαξαν πλήρως. Ο Τσίμπσαχ ανέτρεψε τον Κιάρτανσον που βρισκόταν σε προφανή θέση για γκολ και αποβλήθηκε. Ο Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα δύο λεπτά αργότερα ο Ισλανδός. Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο χορτάρι, με τον Χουτεσιώτη να αποκρούει εντυπωσιακά κεφαλιά του Κιάρτανσον στο 21′. Στο 33′, ο Κεσχρίντα συνεργάστηκε με τον Ισλανδό, ο οποίος νικήθηκε εκ νέου από τον πορτιέρε του Ιωνικού. Στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι στο σκορ και οι Περιστεριώτες πήγαν στα αποδυτήρια με το προβάδισμά τους (1:0).

Στο 58ο λεπτό, ο Ντε Μποκ έκανε εξαιρετικό γύρισμα, με τον Ροτάριου να το εκμεταλλεύεται πλήρως για το 2:0. Στο 65ο λεπτό, η ομάδα της Νίκαιας απέιλησε για να μειώσει στο σκορ. Ο Φαντιγκά έκανε ωραία ατομική ενέργεια, καθώς συνέκλινε και σούταρε, αλλά ο Στρούγγης έβαλε την κόντρα και αποσόβησε τον κίνδυνο. Το σύνολο του Κρις Κόλμαν ήλεγχε τον αγώνα και μπορούσε να κάνει διατήρηση δυνάμεων, κυκλοφορώντας την μπάλα. Μετά το 70′, ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, δεν πραγματοποιήθηκε κάποια αξιοσημείωτη τελική και ο Ατρόμητος σφράγισε εν τέλει τη νίκη με 2:0.

ΓΚΟΛ: 4′ Κιάρτανσον, 58′ Ροτάριου
Κίτρινες: 42′ Ντε Μποκ, 76′ Φρίντζοσον – 36′ Κάνιας, 45’+3′ Μάντζης
Κόκκινη: 2′ Τσίμπσαχ

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Μάριτς, Κεσχρίντα, Χατζηισαϊα, Στρούγγη, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Εντερ Γκνοζάλες, Φριντζόσον (78′ Οικονομίδης), Ρομπάιγ (85′ Τζοβάρας), Ροτάριου (79′ Κλωναρίδης), Κιάρτανσον (74′ Τζαβίδας)

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Σάκιτς, Σόουζα, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος, Ρομαό, Τσίμπσαχ, Λοβέρα (29′ Κάνιας), Μύγας (79′ Ελευθεριάδης), Αοσμάν (55′ Φαντιγκά), Μάντζης.