Φιλικό “ξεμούδιασμα” για τους “Αρκάδες”

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε του Πανσερραϊκού με 3-1, στο “Θ.Κολοκοτρώνης”, σε αγώνα προπονητικού χαρακτήρα, ενώ πήραν χρόνο συμμετοχής αρκετοί νεαροί ποδοσφαιριστές.

Φιλική “τριάρα” επί του Πανσερραϊκού σημείωσε ο Αστέρας Τρίπολης, επικρατώντας με 3-1. Το παιχνίδι ήταν προπονητικού χαρακτήρα και πήραν χρόνο συμμετοχής αρκετοί νεαροί ποδοσφαιριστές.

Οι Σγουρής και Προύντζος πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση, ενώ μεστή ήταν και η συμμετοχή των Κανελλόπουλου και Ιγκλέσιας, δίχτυα βρήκε και ο συνήθης ύποπτος Μπαράλες.

Ο Προύντζος, παίκτης της Κ19, άνοιξε το σκορ για τους “Αρκάδες” στο 21′. Στα “χασομέρια” του ημιχρόνου ο Ιγκλέσιας από κοντά έκανε το 2-0. Με την έναρξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47′ ο Μπαράλες με πλασέ “έγραψε” το 3-0. Στο 82′ η ομάδα από τις Σέρρες έχασε πέναλτι και το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής στο 87′ με τον Μασκανάκη.