Φιλική νίκη του Αστέρα με υπογραφή Αλί Μπαμπά

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε τα παιχνίδια προετοιμασίας στη Γερμανία η ομάδα της Τρίπολης, επικρατώντας 4-0 επί της Σιγκμπέργκερ, με τον Νιγηριανό να αφήνει το στίγμα του μοιράζοντας δύο ασίστ και πανηγυρίζοντας ένα γκολ.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ απείλησε από πολύ νωρίς στον αγώνα, αλλά το σουτ του Riera στο 3′, η κεφαλιά του Benito στο 7′ και το σουτ του Sito στο 9′ δεν βρήκαν στόχο. Τελικά τα γκολ ήρθαν μετά το πρώτο 20λεπτο του φιλικού.

Στο 21′ ο Riera άνοιξε το σκορ και στο 26′ ο Sito πέτυχε το 0-2, με δημιουργό και στις δύο περιπτώσεις τον Ali Baba. Ο Ali Baba έγινε και εκτελεστής στο 37′, για το 0-3, μετά από μπαλιά του Riera, ο οποίος είχε συνδυαστεί με τον Munafo.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 53′ ο Benito είχε χαμένο πέναλτι, αλλά στο 70′ βρήκε δίχτυα με προβολή μετά από σουτ του Γιώργου Παπαδόπουλου, διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.

Τα δύο ημίχρονα διήρκησαν από 40 λεπτά το καθένα.