Δεύτερη νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης

Οι Αρκάδες επικράτησαν με 2-0 της Μπόνερ και πήραν τη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια στα φιλικά προετοιμασίας στη Γερμανία.

Στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας, ο Ηρακλής Μεταξάς παρέταξε την ομάδα του με τους: Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Τασουλής, Καστάνιο, Αντζουλάς, Σανταφέ, Στάνκο, Τιλίκα, Κρέσπι, Μπερτόλιο και Σόνι.

Οι Αρκάδες έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 34ο λεπτό για να πάρουν προβάδισμα στο σκορ με τον Μπερτόλιο, ενώ στο 37′ έγινε η πρώτη καλή στιγμή για τους Γερμανούς. Στο 43′, ο Αστέρας έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία, καθώς η αντίπαλη άμυνα αποσόβησε τον κίνδυνο από το σουτ του Σανταφέ πάνω στη γραμμή του τέρματος.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Σγουρής αντικατέστησε τον Παπαδόπουλο, ο Κανελλόπουλος τον Σανταφέ και ο Καπίγια τον Μπερτόλιο. Στο 49′, ο Κανελλόπουλος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, μετά από διπλή απόκρουση του τερματοφύλακα της Μπόνερ σε σουτ των Σόνι και Καρμόνα. Στο 70ο λεπτό έγινε το 2-0, μετά από εξαιρετική συνεργασία των Γκαρντάφσκι και Καρμόνα, που οδήγησε σε ωραία τελική προσπάθεια του Σόνι. Το 2-0 αποτέλεσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης, με τον Αστέρα να κάνει το 2/2 στα έως τώρα παιχνίδια της προετοιμασίας του.