Ο Άρης θυμήθηκε το έπος του στην Μαδρίτη

Οι “κίτρινοι” με ανάρτηση τους στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης θυμήθηκαν την επέτειο από τη μεγάλη νίκη της ομάδας επί της Ατλέτικο με 3-2.

Το ημερολόγιο έγραφε 1 Δεκεμβρίου του 2010 ο Άρης αντιμετώπιζε την Ατλέτικο Μαδρίτης και χρειαζόταν μόνο νίκη για να συνεχίσει το ευρωπαϊκό του ταξίδι.

Οι “κίτρινοι” αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-1 στο 51ο λεπτό ο Κόκε από το σημείο του πέναλτι έφερε το ματς στα ίσα κάνοντας το 2-2 για να έρθει ο Λαζαρίδης στις καθυστερήσεις να κάνει το τελικό 3-2.

Αυτή την μεγάλη βραδιά θυμήθηκε και η επίσημη σελίδα των θεσσαλονικιών στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης δημοσιεύοντας ένα καρέ από την μεγάλη νίκη της ομάδας στην Μαδρίτη. Αυτή ήταν και η μοναδική νίκη ελληνικής ομάδας σε ισπανικό έδαφος.