Φιλική νίκη της ΑΕΚ Β’ επί του Παναθηναϊκού Β’

Σε φιλικό ματς που διεξήχθη στο «Σεραφείδιο», η Ένωση επικράτησε με 2-1 των «πρασίνων».

Νικήτρια αναδείχθηκε η ΑΕΚ Β’ επί του Παναθηναϊκού Β’ σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη την Πέμπτη(12/5) στο «Σεραφείδιο». Η Ένωση μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα, έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τους Γερολέμου (9′) και Κορομηλά (10′) και στο 18′ ο Σταμούλης έκανε μια πολύ καλή ατομική προσπάθεια από τα δεξιά, πάσαρε στον αμαρκάριστο Κοσίδη που με συρτό διαγώνιο σουτ μέσα στην περιοχή έκανε το 1-0.

Η ΑΕΚ Β’ πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου πέτυχε και δεύτερο γκολ, με άπιαστο σουτ του Ευθύμη Χριστόπουλου(40′). Ο Παναθηναϊκός Β’ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-1στο 66ο λεπτό με πλασέ του Τσιριγώτη, που ήταν και το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΕΚ Β’: Θεοχάρης (75′ Μπαλαμώτης) Σταμούλης, Κώτσιος, Κορνέζος (41′ Κάτσικας) Ματζουρανάκης (60′ Παρράς) Ρουκουνάκης, Γερολέμου (60′ Πιτιλάκος) Πάπα (70′ Ιατρούδης) Κορομηλάς, Ευθ. Χριστόπουλος, Κοσίδης (24′ Γκολφίνος)

Παναθηναϊκός Β’: Μαργκόνο (46’ Χατζηγιαννάκης), Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι (60’ Νταμπίζας), Αντωνίου (60’ Σαντικάι), Κούτσιας, Σερπέζης (46’ Δημητρίου), Θεοχάρης (46’ Ηλιάδης), Κρυπαράκος (46’ Καραμπάς), Αθανασακόπουλος (46’ Καρβούνης), Αλμπάνης (46’ Μαρτίνης), Μπιλάλ (46’ Τσιριγώτης).