Αλμέιδα: «Το αποτέλεσμα δεν αλλάζει τον τρόπο της δουλειάς μου»

Ο τεχνικός της ΑΕΚ μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου αμέσως μετά την ήττα από τον Βόλο με 1-0 στην Ριζούπολη, στάθηκε στις σέντρες και τα τελειώματα των φάσεων, στα οποία πρέπει να βελτιωθούν οι παίκτες του ενόψει της συνέχειας.

Ο Ματίας Αλμέιδα στις δηλώσεις στη συνέντευξη Τύπου αμέσως μετά την ήττα με 1-0 από τον Βόλο στην Ριζούπολη, ανέφερε μεταξύ άλλων ότι το αποτέλεσμα δεν επηρεάζει τον τρόπο δουλειάς του, τονίζοντας ότι οι παίκτες του πρέπει να βελτιωθούν στις σέντρες και τα τελειώματα των φάσεων.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ματίας Αλμέιδα: «Πιστεύω ότι και εσείς θα έχετε αναλύσει το παιχνίδι. Με δύο διαφορετικούς τρόπους που τοποθετηθήκαμε στο γήπεδο. Είχαμε το 70% κατοχής της μπάλας, προσπαθήσαμε με σέντρες να δημιουργήσουμε ευκαιρίες, απέναντι σε έναν αντίπαλο που κλείστηκε καλά.

Πριν από το παιχνίδι είχαμε πει από που πρέπει να επιτεθούμε και τι να αποφύγουμε. Είναι η πρώτη μας ήττα, πρέπει να συνεχίσουμε να δουλεύουμε. Πρέπει να βελτιωθούμε στις σέντρες και στα τελειώματα. Η ομάδα εμφανίστηκε δυνατή, να μάχεται και να θέλει να κερδίσει, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε 22 λεπτά ποδόσφαιρο. Είναι λίγος χρόνος να μπορέσεις να κάνεις πράγματα. Θα συνεχίσουμε τη δουλειά. Το αποτέλεσμα δεν αλλάζει τον τρόπο της δουλειάς μου».