Σε τρομερή κατάσταση ο Έλληνας επιθετικός που σκόραρε ξανά ενώ μοίρασε και μια ασιστ στην νίκη της Άλκμααρ με 3-2 κόντρα στην Σπάρτα Ρότερνταμ. 67 λεπτά αγωνίστηκε ο Χατζηδιάκος.

Η Άλκμααρ μετά τα 7 γκολ που φιλοδώρησε την Νταντί Γιουνάιντετ για τα προκριματικά του Κόνφερενς , επέστρεψε στις υποχρεώσεις της στην Eredivise, με το ματς κόντρα στην Σπάρτα Ρόττερνταμ.

Ο Βαγγέλης Παυλίδης είναι “on fire” και βοήθησε την ομάδα του να πετύχει την ανατροπή καθώς έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο μόλις λεπτό. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η ΑΖ κέρδισε πέναλτι με τον Έλληνα επιθετικό να ευστοχεί από την άσπρη βούλα για το 1-1. Στο 58′ τροφοδότησε τον Ντε βιτ για το 1-2.

Ο Παντελής Χατζηδιάκος ήταν βασικός και αντικαταστάθηκε στο 67′ ενώ και ο Παυλίδης άφησε την θέση του στο 77ο λεπτό.

Τέταρτο γκολ για τον Έλληνα επιθετικό φέτος που έχει σκοράρει σε τρια σερί παιχνίδια για την Αλκμάαρ.