17/10 - 10:52

Με άλλο ένα αγωνιστικό σαββατοκύριακο να έχει πλέον τελειώσει, το ertsports.gr σας παρουσιάζει τα πεπραγμένα των ποδοσφαιριστών από τη χώρα μας που αγωνίζονται σε ομάδες άλλων ευρωπαϊκών – και μη – χωρών.

Αγγλία:

Πρέμιερ Λιγκ
Κώστας Τσιμίκας (Λίβερπουλ): Αγωνίστηκε για 1 λεπτό στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Μάντσεστερ Σίτι.

Τσάμπιονσιπ
Δημήτρης Γιαννούλης (Νόριτς): Είναι τραυματίας.
Τζορτζ Μπάλντοκ (Σέφιλντ Γιουνάιτεντ): Αγωνίστηκε για 83 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (3-3) με την Μπλάκπουλ.
Δημήτρης Πέλκας (Χαλ): Αγωνίστηκε για 81 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-0) από την Μπέρμινχαμ.

Ισπανία:

Λα Λίγκα 2
Χρήστος Αλμπάνης (Ανδόρρα): Εκτός αποστολής.
Νίκος Μιχελής (Μιραντές): Εκτός αποστολής.

Ιταλία:

Serie A
Χρήστος Αλεξίου (Ίντερ): Εκτός αποστολής.
Δημήτρης Κεραμίτσης (Ρόμα): Εκτός αποστολής.
Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Αγωνίστηκε για 64 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Αταλάντα. Στο 41ο λεπτό άνοιξε το σκορ με ένα φανταστικό σουτ.
Χαράλαμπος Λυκογιάννης (Μπολόνια): Αγωνίστηκε για 14 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-2) από τη Νάπολι.
Δημήτρης Νικολάου (Σπέτσια): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Κρεμονέζε.
Αντώνης Σιατούνης (Μόντσα): Εκτός αποστολής.

Serie B
Βασίλης Ζαγαρίτης (Πάρμα): Αγωνίστηκε για 36 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Ρετζίνα.
Γιώργος Καραγιαννίδης (Βενέτσια): Εκτός αποστολής.
Χρήστος Κουρφαλίδης (Κάλιαρι): Έμεινε στον πάγκο.
Ηλίας Κουτσουπιάς (Μπενεβέντο): Αγωνίστηκε για 24 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (3-2) από την Τερνάνα.

Γερμανία:

Μπουντεσλίγκα
Θωμάς Καστανάρας (Στουτγκάρδη): Έμεινε στον πάγκο.
Βασίλης Λαμπρόπουλος (Μπόχουμ): Αγωνίστηκε για 1 λεπτό στην εκτός έδρας ήττα (4-1) από την Στουτγκάρδη.
Δημήτρης Λημνιός (Κολωνία): Είναι τραυματίας.
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Στουτγκάρδη): Αγωνίστηκε για 74 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (4-1) επί της Μπόχουμ.
Κωνσταντίνος Σταφυλίδης (Μπόχουμ): Εκτός αποστολής.

Μπουντεσλίγκα 2
Σεμπάστιαν Βασιλειάδης (Αρμίνια Μπίλεφελντ): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-0) από το Αννόβερο.
Στέφανος Καπίνο (Αρμίνια Μπίλεφελντ): Εκτός αποστολής.
Χαράλαμπος Μακρίδης (Ρέγκενσμπουργκ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-0) επί της Καϊζερσλάουτερν. Ήταν ο δημιουργός του δεύτερου γκολ της ομάδας του, στο 57′, με τον Άλμπερς να είναι ο σκόρερ.
Μανώλης Σάλιακας (Σαν Πάουλι): Αγωνίστηκε για 79 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (3-0) επί του Αμβούργου.

Πορτογαλία:

Λίγκα Πορτουγκάλ
Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος (Σπόρτινγκ Λισαβόνας): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Βαρζίμ (ομάδα 3ης κατηγορίας) για τη Γ’ φάση του Κυπέλλου Πορτογαλίας.
Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Έμεινε στον πάγκο (αγώνας Κυπέλλου).
Ανδρέας Σάμαρης (Ρίο Άβε): Αγωνίστηκε για 30 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-2) από την Ολιβέιρα Χόσπιταλ.

Ολλανδία:

Ερεντιβίζιε
Αβέντης Αβεντισιάν (Γκόου Άχεντ Ιγκλς): Έμεινε στον πάγκο.
Τάσος Δουβίκας (Ουτρέχτη): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (6-1) από την Αϊντχόφεν.
Βασίλης Μπάρκας (Ουτρέχτη): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (6-1) από την Αϊντχόφεν.
Βαγγέλης Παυλίδης (Αλκμάαρ): Είναι τραυματίας.
Δημήτρης Σιόβας (Φορτούνα Σιτάρντ): Έμεινε στον πάγκο.
Βασίλης Σουρλής (Φορτούνα Σιτάρντ): Έμεινε στον πάγκο.
Χρήστος Τζόλης (Τβέντε): Είναι τραυματίας.
Παντελής Χατζηδιάκος (Αλκμάαρ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (3-1) από την Φέγενορντ. Ήταν ο δημιουργός του μοναδικού γκολ της ομάδας του (26′), με τον Όντγκαρντ να είναι ο σκόρερ.

Β’ Κατηγορία
Απόστολος Βέλλιος (Τζβόλε): Έμεινε στον πάγκο.
Κωνσταντίνος Λάμπρου (Βίλεμ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-1) επί της Χέλμοντ.
Βασίλης Παυλίδης (Αλκμάαρ Β’): Έμεινε στον πάγκο.

Αυστρία:

Νίκος Βέργος (Βόλφσμπεργκερ): Αγωνίστηκε για 12 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-2) από τη Στουρμ Γκρατς.
Κοσμάς Γκέζος (Αούστρια Κλάγκενφουρτ): Αγωνίστηκε για 74 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (3-1) από την ΛΑΣΚ Λιντζ.
Ευθύμης Κουλούρης (Λασκ Λίντσερ): Αγωνίστηκε για 6 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-1) επί της Αούστρια Κλάγκενφουρτ.

Λιγκα 2:
Μελέτιος Μίσκοβιτς (Κάφενμπεργκ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Τιμ Βιέννης.

Σκωτία:

Πρέμιερσιπ
Γιώργος Γιακουμάκης (Σέλτικ): Αγωνίστηκε για 75 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (6-1) επί της Χιμπέρνιαν. Σκόραρε δύο φορές (18′, 73′).

Σερβία:

Σούπερ Λίγκα
Νεμάνια Μιλόγιεβιτς (Κολουμπάρα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Σπαρτάκ Σουμπότιτσα.
Νίκος Μπαξεβάνος (Σπαρτάκ Σουμπότιτσα): Έμεινε στον πάγκο.

Βέλγιο:

Τσάλεντζερ Λιγκ
Απόστολος Κωνσταντόπουλος (Μπέερσχοτ): Εκτός αποστολής.

Ελβετία:

Σούπερλιγκ
Αλεξάντερ Σαφαρίκας (Σιόν): Εκτός αποστολής.

Τσεχία:

Α’ Κατηγορία
Μάριος Πουρζιτίδης (Σλόβαν Λίμπερετς): Έμεινε στον πάγκο.

Δανία:

Σουπερλίγκα
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Είναι τραυματίας.

Δημήτρης Εμμανουηλίδης (Βέιλε): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Χόμπρο.

Τουρκία:

Σούπερ Λιγκ
Δημήτρης Γούτας (Σίβασπορ): Η ομάδα του αγωνίζεται σήμερα (20:00), εντός έδρας, κόντρα στην Γκιρεσούνσπορ.
Στέλιος Κίτσιου (Γκαζιαντέπ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Κόνιασπορ.
Δημήτρης Κολοβέτσιος (Καϊσέρισπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Γαλατασαράι.
Τάσος Μπακασέτας (Τραμπζονσπόρ): Αγωνίστηκε για 79 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Μπεσίκτας. Ήταν ο δημιουργός του πρώτου γκολ της ομάδας του, στο 11′, με τον Γκόμεζ να είναι ο σκόρερ.
Μανώλης Σιώπης (Τραμπζονσπόρ): Αγωνίστηκε για 11 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Μπεσίκτας.
Χάρης Χαρίσης (Σίβασπορ): Η ομάδα του αγωνίζεται σήμερα (20:00), εντός έδρας, κόντρα στην Γκιρεσούνσπορ.
Τάσος Χατζηγιοβάνης (Ανκαραγκούτσου): Η ομάδα του αγωνίζεται σήμερα (20:00), εντός έδρας, κόντρα στην Φενερμπαχτσέ.

Ιωάννης Γκέλιος (Μπαντίρμασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-0) από την Μαλάτιασπορ.
Γιώργος Κουτρουμπής (Μπαντίρμασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-0) από την Μαλάτιασπορ.
Δημήτρης Μάνος (Μπαντίρμασπορ): Αγωνίστηκε για 25 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-0) από την Μαλάτιασπορ.

Κύπρος:

Τάσος Δώνης (ΑΠΟΕΛ): Αγωνίστηκε για 40 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-1) επί του Ακρίτα Χλώρακα.
Νίκος Καλτσάς (Καρμιώτισσα): Έμεινε στον πάγκο.
Χάρης Μαυρίας (Απόλλων Λεμεσού): Η ομάδα του αγωνίζεται σήμερα (19:00), εκτός έδρας, κόντρα στον Άρη Λεμεσού.
Δημήτρης Πινακάς (Απόλλων Λεμεσού): Η ομάδα του αγωνίζεται σήμερα (19:00), εκτός έδρας, κόντρα στον Άρη Λεμεσού.
Μανώλης Τζανακάκης (Καρμιώτισσα): Εκτός αποστολής.
Απόστολος Τσιλιγγίρης (ΑΠΟΕΛ): Έμεινε στον πάγκο.
Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος (Ανόρθωση): Αγωνίστηκε για 9 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ένωση Παραλιμνίου.

Ρουμανία:

Λιγκα 1
Κυριάκος Παπαδόπουλος (Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα): Αγωνίστηκε για 79 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Μποτοσάνι.

Ουγγαρία:

Αλέξανδρος Κυζιρίδης (Ντεμπρετσένι): Αγωνίστηκε για 34 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (4-1) επί της Ουίπεστ.
Γιώργος Νεοφυτίδης (Ντεμπρετσένι): Έμεινε στον πάγκο.

Πολωνία:

Εξτρακλάσα
Αλέξανδρος Κατράνης (Πιάστ Γκλίβιτσε): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Στσζέτσιν.
Γιάννης Παπανικολάου (Ρακόφ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-0) επί της Λέχια Γκντάνσκ.
Δημήτρης Σταυρόπουλος (Βάρτα Πόζναν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Γιαγκιελόνια. Άνοιξε το σκορ στο 64ο λεπτό για την ομάδα του.
Στράτος Σβάρνας (Ρακόφ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-0) επί της Λέχια Γκντάνσκ. Δημιούργησε το τρίτο γκολ της ομάδας του, στο 47′, στέλνοντας την μπάλα στον Βντόβιακ με… ανάποδο ψαλίδι.
Κωνσταντίνος Τριανταφυλλόπουλος (Στσζέτσιν): Έμεινε στον πάγκο.

Σλοβακία:

Πολυδεύκης Βολανάκης (Μιχάλοβτσε): Εκτός αποστολής.
Ιωάννης Νιάρχος (Ζλάτε Μόραφτσε): Αγωνίστηκε για 89 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Ντουνάισκα Στρέντα. Πέτυχε το γκολ της μείωσης για την ομάδα του, στο 80′.
Σπύρος Ρισβάνης (Ντουνάισκα Στρέντα): Αγωνίστηκε για 90λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Ζλάτε Μόραφτσε.
Κυριάκος Σαββίδης (Σπαρτάκ Τρνάβα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Σπορ Ποντμπρεζόβα.

Μολδαβία:

Νίκος Γιαννακόπουλος (Ζίμπρου Κισινάου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Πετροκούμπ.
Στέφανος Ευαγγέλου (Σερίφ Τιράσπολ): Εκτός αποστολής.
Νίκος Καρανίκας (Ζίμπρου Κισινάου): Έμεινε στον πάγκο.
Γιάννης-Φοίβος Μπότος (Σερίφ Τιράσπολ): Αγωνίστηκε για 4 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Μπάλτι.

Φιλανδία:

Βεϊκαουσλίγκα
Σταύρος Ζαροκώστας (Χάκα): Εκτός αποστολής.

Λετονία:

Θάνος Πέτσος (Ρίγα): Έμεινε στον πάγκο.

Αλβανία:

Αλέξανδρος Κούρος (Τιούτα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-1) επί της ΚΦ Εγνατία.

Εσθονία:

Γιάννης Τσιβελεκίδης (Κάλιου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Φλόρα.

Κατάρ:

Κώστας Μανωλάς (Αλ Σαρζά): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (1-0) από την Αλ Ουάσλ.
Παναγιώτης Ταχτσίδης (Κορφακάν): Αγωνίστηκε για 81 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Αϊμαν.
Γιάννης Φετφατζίδης (Αλ Σαρζά): Εκτός αποστολής.

ΗΠΑ:

MLS
Ταξιάρχης Φούντας (D.C United): Εκτός αποστολής.

Ινδία:

Δημήτρης Διαμαντάκος (Κεράλα Μπάστερς): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (5-2) από την ΑΤΚ Μοχούν Μπαγκάν.

Χόνγκ Κονγκ:

Μιχάλης Μανιάς (Κίτσε): Αγωνίστηκε για 29 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (7-0) επί της Σάουθερν. Πέτυχε το τελευταίο τέρμα του αγώνα στο 84′.