03/10 - 11:33

Με άλλο ένα αγωνιστικό σαββατοκύριακο να έχει πλέον τελειώσει, το ertsports.gr σας παρουσιάζει τα πεπραγμένα των ποδοσφαιριστών από τη χώρα μας που αγωνίζονται σε ομάδες άλλων ευρωπαϊκών – και μη – χωρών.

Αγγλία:

Πρέμιερ Λιγκ
Κώστας Τσιμίκας (Λίβερπουλ): Αγωνίστηκε για 58 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (3-3) με την Μπράιτον.

Τσάμπιονσιπ
Δημήτρης Γιαννούλης (Νόριτς): Είναι τραυματίας.
Τζορτζ Μπάλντοκ (Σέφιλντ Γιουνάιτεντ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Μπέρμπιγχαμ.
Δημήτρης Πέλκας (Χαλ): Αγωνίστηκε για 58 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-0) από τη Λούτον.

Ισπανία:

Λα Λίγκα 2
Νίκος Μιχελής (Μιραντές): Εκτός αποστολής.

Ιταλία:

Serie A
Χρήστος Αλεξίου (Ίντερ): Εκτός αποστολής.
Δημήτρης Κεραμίτσης (Ρόμα): Εκτός αποστολής.
Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Έμεινε στον πάγκο.
Χαράλαμπος Λυκογιάννης (Μπολόνια): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-0) από τη Γιουβέντους.
Δημήτρης Νικολάου (Σπέτσια): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (4-0) από τη Λάτσιο.
Αντώνης Σιατούνης (Μόντσα): Εκτός αποστολής.

Serie B
Βασίλης Ζαγαρίτης (Πάρμα): Εκτός αποστολής.
Γιώργος Καραγιαννίδης (Βενέτσια): Εκτός αποστολής.
Χρήστος Κουρφαλίδης (Κάλιαρι): Εκτός αποστολής.
Ηλίας Κουτσουπιάς (Μπενεβέντο): Έμεινε στον πάγκο.

Γερμανία:

Μπουντεσλίγκα
Θωμάς Καστανάρας (Στουτγκάρδη): Εκτός αποστολής.
Βασίλης Λαμπρόπουλος (Μπόχουμ): Έμεινε στον πάγκο.
Δημήτρης Λημνιός (Κολωνία): Είναι τραυματίας.
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Στουτγκάρδη): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-2) από την Βόλφσμπουργκ. Στο 45’+3′ της αναμέτρησης ισοφάρισε σε 2-2 με κεφαλιά από κοντά.
Κωνσταντίνος Σταφυλίδης (Μπόχουμ): Είναι τραυματίας.

Β’ Γερμανίας
Σεμπάστιαν Βασιλειάδης (Αρμίνια Μπίλεφελντ): Αγωνίστηκε για 58 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (4-1) από τη Φορτούνα Ντίσελντορφ.
Στέφανος Καπίνο (Αρμίνια Μπίλεφελντ): Εκτός αποστολής.
Χαράλαμπος Μακρίδης (Ρέγκενσμπουργκ): Αγωνίστηκε για 18 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από το Μαγδεβούργο.
Μανώλης Σάλιακας (Σαν Πάουλι): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με τη Χάιντενχαϊμ.

Πορτογαλία:

Λίγκα Πορτουγκάλ
Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος (Σπόρτινγκ Λισαβόνας): Αγωνίστηκε για 19 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (3-1) επί της Ζιλ Βισέντε.
Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με τη Βιτόρια Γκιμαράες.

Ολλανδία:

Ερεντιβίζιε
Αβέντης Αβεντισιάν (Γκόου Άχεντ Ιγκλς): Εκτός αποστολής.
Τάσος Δουβίκας (Ουτρέχτη): Έμεινε στον πάγκο.
Βασίλης Μπάρκας (Ουτρέχτη): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-0) επί της Εξέλσιορ.
Βαγγέλης Παυλίδης (Αλκμάαρ): Είναι τραυματίας.
Δημήτρης Σιόβας (Φορτούνα Σιτάρντ): Εκτός αποστολής.
Βασίλης Σουρλής (Φορτούνα Σιτάρντ): Αγωνίστηκε για 10 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Βόλενταμ.
Χρήστος Τζόλης (Τβέντε): Αγωνίστηκε για 16 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (3-0) επί της Φίτεσε.
Παντελής Χατζηδιάκος (Αλκμάαρ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (4-1) επί της Γκρόνινχεν.

Β’ Κατηγορία
Απόστολος Βέλλιος (Τζβόλε): Αγωνίστηκε για 82 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τον Άγιαξ Β’. Δημιούργησε το μοναδικό γκολ της ομάδας του.
Κωνσταντίνος Λάμπρου (Βίλεμ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-2) από την Μάαστριχτ.
Βασίλης Παυλίδης (Αλκμάαρ Β’): Έμεινε στον πάγκο.

Αυστρία:

Νίκος Βέργος (Βόλφσμπεργκερ): Αγωνίστηκε για 5 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-1) επί της Αούστρια Λουστενάου.
Κοσμάς Γκέζος (Αούστρια Κλάγκενφουρτ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-2) επί της Χαρτμπεργκ.
Ευθύμης Κουλούρης (Λασκ Λίντσερ): Έμεινε στον πάγκο.

Λιγκα 2:
Μελέτιος Μίσκοβιτς (Κάφενμπεργκ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Φερστ Βιέννης.

Σκωτία:

Πρέμιερσιπ
Γιώργος Γιακουμάκης (Σέλτικ): Εκτός αποστολής.

Σερβία:

Σούπερ Λίγκα
Νεμάνια Μιλόγιεβιτς (Κολουμπάρα): Αγωνίστηκε για 69 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (4-0) από την Νάπρεντακ.
Νίκος Μπαξεβάνος (Σπαρτάκ Σουμπότιτσα): Έμεινε στον πάγκο.

Βέλγιο:

Τσάλεντζερ Λιγκ
Απόστολος Κωνσταντόπουλος (Μπέερσχοτ): Εκτός αποστολής.

Ελβετία:

Σούπερλιγκ
Αλεξάντερ Σαφαρίκας (Σιόν): Εκτός αποστολής.

Τσεχία:

Α’ Κατηγορία
Μάριος Πουρζιτίδης (Σλόβαν Λίμπερετς): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-0) από τη Σλάβια Πράγας.

Δανία:

Σουπερλίγκα
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Άαρχους. Ωστόσο, στο φινάλε αποχώρησε με φορείο λόγω τραυματισμού στο γόνατο.
Μάριος Οικονόμου (Κοπεγχάγη): Είναι τραυματίας.

Δημήτρης Εμμανουηλίδης (Βέιλε): Αγωνίστηκε για 66 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Χβιντόβρε.

Τουρκία:

Σούπερ Λιγκ
Δημήτρης Γούτας (Σίβασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-1) από την Χαταϊσπόρ.
Στέλιος Κίτσιου (Γκαζιαντέπ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Κασίμπασα.
Δημήτρης Κολοβέτσιος (Καϊσέρισπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Τραμπζονσπόρ.
Τάσος Μπακασέτας (Τραμπζονσπόρ): Αγωνίστηκε για 86 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-1) επί της Καϊσέρισπορ. Στο 72ο λεπτό ήταν αυτός που ισοφάρισε με χτύπημα πέναλτι.
Μανώλης Σιώπης (Τραμπζονσπόρ): Αγωνίστηκε για 63 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-1) επί της Καϊσέρισπορ.
Χάρης Χαρίσης (Σίβασπορ): Έμεινε στον πάγκο.
Τάσος Χατζηγιοβάνης (Ανκαραγκούτσου): Έμεινε στον πάγκο.

Ιωάννης Γκέλιος (Μπαντίρμασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Σαμσουνσπόρ.
Γιώργος Κουτρουμπής (Μπαντίρμασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Σαμσουνσπόρ.
Δημήτρης Μάνος (Μπαντίρμασπορ): Εκτός αποστολής.

Κύπρος:

Τάσος Δώνης (ΑΠΟΕΛ): Αγωνίστηκε για 64 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την ΑΕ Λεμεσού.
Νίκος Καλτσάς (Καρμιώτισσα): Η ομάδα του αγωνίζεται σήμερα (19:00), εντός έδρας, κόντρα στον Ολυμπιακό Λευκωσίας.
Χάρης Μαυρίας (Απόλλων Λεμεσού): Αγωνίστηκε για 65 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Πάφο.
Δημήτρης Πινακάς (Απόλλων Λεμεσού): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Πάφο.
Μανώλης Τζανακάκης (Καρμιώτισσα): Η ομάδα του αγωνίζεται σήμερα (19:00), εντός έδρας, κόντρα στον Ολυμπιακό Λευκωσίας.
Απόστολος Τσιλιγγίρης (ΑΠΟΕΛ): Εκτός αποστολής.
Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος (Ανόρθωση): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (4-0) από την ΑΕΚ Λάρνακας.

Ρουμανία:

Λιγκα 1
Κυριάκος Παπαδόπουλος (Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα): Εκτός αποστολής.

Ουγγαρία:

Αλέξανδρος Κυζιρίδης (Ντεμπρετσένι): Έμεινε στον πάγκο.
Γιώργος Νεοφυτίδης (Ντεμπρετσένι): Αγωνίστηκε για 15 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (4-3) επί της Χόβεντ.

Πολωνία:

Εξτρακλάσα
Αλέξανδρος Κατράνης (Πιάστ Γκλίβιτσε): Έμεινε στον πάγκο.
Γιάννης Παπανικολάου (Ρακόβ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Βίντζεβ Λοτζ.
Δημήτρης Σταυρόπουλος (Βάρτα Πόζναν): Η ομάδα του αγωνίζεται σήμερα (20:00), εντός έδρας, κόντρα στη Σλασκ Βρότσλαβ.
Στράτος Σβάρνας (Ρακόβ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Βίντζεβ Λοτζ.
Κωνσταντίνος Τριανταφυλλόπουλος (Στσζέτσιν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) με την Λέγκια Γκντανσκ.

Σλοβακία:

Πολυδεύκης Βολανάκης (Μιχάλοβτσε): Εκτός αποστολής.
Ιωάννης Νιάρχος (Ζλάτε Μόραφτσε): Αγωνίστηκε για 30 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (3-0) από την Σπαρτάκ Τρνάβα.
Σπύρος Ρισβάνης (Ντουνάισκα Στρέντα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-0) επί της Μίκουλας.
Κυριάκος Σαββίδης (Σπαρτάκ Τρνάβα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-0) με την Ζλάτε Μόραφτσε. Ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης στο 31′.

Μολδαβία:

Νίκος Γιαννακόπουλος (Ζίμπρου Κισινάου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Ντιναμό-Ότο Τιράσπολ.
Στέφανος Ευαγγέλου (Σερίφ Τιράσπολ): Έμεινε στον πάγκο.
Νίκος Καρανίκας (Ζίμπρου Κισινάου): Αγωνίστηκε για 29 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Ντιναμό-Ότο Τιράσπολ.
Γιάννης-Φοίβος Μπότος (Σερίφ Τιράσπολ): Έμεινε στον πάγκο.

Φιλανδία:

Βεϊκαουσλίγκα
Σταύρος Ζαροκώστας (Χάκα): Αγωνίστηκε για 70 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-0) επί της SJK.

Λετονία:

Θάνος Πέτσος (Ρίγα): Έμεινε στον πάγκο.

Αλβανία:

Αλέξανδρος Κούρος (Τιούτα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Βλάζνια.

Εσθονία:

Γιάννης Τσιβελεκίδης (Κάλιου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (1-0) από την Λεβάντια.

Γεωργία:

Α’ κατηγορία
Βασίλης Καραγκούνης (Τορπέντο Κιουταΐσι): Εκτός αποστολής.

Κατάρ:

Κώστας Μανωλάς (Αλ Σαρζά): Αγωνίστηκε για 74 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (3-0) επί της Κορφακάν.
Παναγιώτης Ταχτσίδης (Κορφακάν): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Αλ Σαρζά.
Γιάννης Φετφατζίδης (Αλ Σαρζά): Εκτός αποστολής.