Τι έκαναν οι Έλληνες του εξωτερικού

Με άλλο ένα αγωνιστικό σαββατοκύριακο να έχει πλέον τελειώσει, το ertsports.gr σας παρουσιάζει τα πεπραγμένα των ποδοσφαιριστών από τη χώρα μας που αγωνίζονται σε ομάδες άλλων ευρωπαϊκών – και μη – χωρών.

Αγγλία:

Πρέμιερ Λιγκ

Κώστας Τσιμίκας (Λίβερπουλ): Αγωνίστηκε ως βασικός για 58 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Έβερτον.

Τσάμπιονσιπ

Δημήτρης Γιαννούλης (Νόριτς): Είναι τραυματίας.

Τζορτζ Μπάλντοκ (Σέφιλντ Γιουνάιτεντ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) κόντρα στη Χαλ Σίτι.

Δημήτρης Πέλκας (Χαλ): Αγωνίστηκε για 14 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-0) από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Ισπανία:

Λα Λίγκα 2

Νικόλαος Μιχελής (Μιραντές): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-0) από τη Βιγιαρεάλ Β’.

Ιταλία:

Serie A

Χρήστος Αλεξίου (Ίντερ): Εκτός αποστολής.

Δημήτρης Νικολάου (Σπέτσια): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Μπολόνια.

Δημήτρης Κεραμίτσης (Ρόμα): Έμεινε στον πάγκο.

Χαράλαμπος Λυκογιάννης (Μπολόνια): Αγωνίστηκε για 75 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με τη Σπέτσια.

Αντώνης Σιατούνης (Μόντσα): Εκτός αποστολής.

Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Αγωνίστηκε για 74 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Κρεμονέζε.

Serie B

Βασίλης Ζαγαρίτης (Πάρμα): Αγωνίστηκε για 12 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (3-3) κόντρα στη Τζένοα.

Χρήστος Κουρφαλίδης (Κάλιαρι): Έμεινε στον πάγκο.

Γιώργος Καραγιαννίδης (Βενέτσια): Εκτός αποστολής.

Ηλίας Κουτσουπιάς (Μπενεβέντο): Αγωνίστηκε για 15 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) επί της Βενέτσια και σκόραρε στο 77′.

Γερμανία:

Μπουντεσλίγκα

Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Στουτγκάρδη): Αγωνίστηκε για 90′ στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Σάλκε.

Θωμάς Κασταναράς (Στουτγκάρδη): Έμεινε στον πάγκο.

Βασίλης Λαμπρόπουλος (Μπόχουμ): Αγωνίστηκε για 90′ στην εντός έδρας ήττα (2-0) από τη Βέρντερ Βρέμης.

Κωνσταντίνος Σταφυλίδης (Μπόχουμ): Εκτός αποστολής.

Δημήτρης Λημνιός (Κολωνία): Είναι τραυματίας.

Β’ Γερμανίας

Χαράλαμπος Μακρίδης (Ρέγκενσμπουργκ): Αγωνίστηκε για 90′ στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Χόλσταϊν Κιλ.

Μανώλης Σάλιακας (Σαν Πάουλι): Αγωνίστηκε για 45′ στην εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Γκρόιτερ Φιρτ.

Στέφανος Καπίνο (Αρμίνια Μπίλεφελντ): Εκτός αποστολής.

Σεμπάστιαν Βασιλειάδης (Αρμίνια Μπίλεφελντ): Αγωνίστηκε για 69′ στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ντάρμσταντ.

Πορτογαλία:

Λίγκα Πορτουγκάλ

Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Βισέλα.

Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος (Σπόρτινγκ Λισαβόνας): Αγωνίστηκε για 2 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) επί της Εστορίλ.

Ολλανδία:

Ερεντιβίζιε

Χρήστος Τζόλης (Τβέντε): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Αϊντχόφεν.

Παντελής Χατζηδιάκος (Αλκμάαρ): Αγωνίστηκε για 62 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-0) επί της Έμμεν.

Βαγγέλης Παυλίδης (Αλκμάαρ): Είναι τραυματίας.

Βασίλης Μπάρκας (Ουτρέχτη): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (4-3) επί της Φορτούνα Σιτάρντ.

Αναστάσιος Δουβίκας (Ουτρέχτη): Αγωνίστηκε για 28 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (4-3) επί της Φορτούνα Σιτάρντ. Σκόραρε τρεις φορές (71′, 77′, 86′) ερχόμενος από τον πάγκο.

Δημήτρης Σιόβας (Φορτούνα Σιτάρντ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (4-3) από την Ουτρέχτη.

Βασίλης Σουρλής (Φορτούνα Σιτάρντ): Έμεινε στον πάγκο.

Αβέντης Αβεντισιάν (Γκόου Άχεντ Ιγκλς): Έμεινε στον πάγκο.

Β’ Κατηγορία

Απόστολος Βέλλιος (Τζβόλε): Αγωνίστηκε για 67 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-1) κόντρα στην Ντεν Μπος.

Βασίλης Παυλίδης (Αλκμάαρ Β’): Δεν αγωνίστηκε.

Κωνσταντίνος Λάμπρου (Βίλεμ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) κόντρα στην Ντεν Χάαγκ.

Αυστρία:

Μπουντεσλίγκα:

Ευθύμιος Κουλούρης (Λασκ Λιντζ): Αγωνίστηκε για 24 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ριντ.

Κοσμάς Γκέζος (Αούστρια Κλάγκενφουρτ): Ήταν εκτός αποστολής.

Νίκος Βέργος (Βόλφσμπεργκερ): Αγωνίστηκε για 22 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (4-3) από την Αούστρια Κλάγκενφουρτ. Σκόραρε στο 85′ από το σημείο του πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Λιγκα 2:

Μελέτιος Μίσκοβιτς (Κάφενμπεργκ): Αγωνίστηκε για 90′ λεπτά στην εντός έδρας ήττα (5-1) από την Γκράτζερ.

Σκωτία:

Πρέμιερσιπ

Γιώργος Γιακουμάκης (Σέλτικ): Αγωνίστηκε για 86 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (4-0) επί της Ρέιντζερς, ερχόμενος από τον πάγκο.

Σερβία:

Σούπερ Λίγκα

Νεμάνια Μιλόγεβιτς (Κολουμπάρα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (5-1) από την Παρτίζαν.

Νίκος Μπαξεβάνος (Σπαρτάκ Σουμπότιτσα): Έμεινε στον πάγκο.

Βέλγιο:

Τσάλεντζερ Λιγκ:

Απόστολος Κωνσταντόπουλος (Μπέερσχοτ): Έμεινε στον πάγκο.

Ελβετία:

Σούπερλιγκ

Αλεξάντερ Σαφαρίκας (Σιόν): Εκτός αποστολής.

Τσεχία:

Α’ Κατηγορία

Μάριος Πουρζιτίδης (Σλόβαν Λίμπερετς): Έμεινε στον πάγκο.

Δανία:

Σουπερλίγκα

Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Σίλκεμποργκ.

Μάριος Οικονόμου (Κοπεγχάγη): Είναι τραυματίας.

Δημήτρης Εμμανουηλίδης (Βέιλε): Αγωνίστηκε για 63 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-1) από την Κόγκε.

Κροατία:

Δημήτρης Διαμαντάκος (Χάιντουκ Σπλιτ): Εκτός αποστολής.

Τουρκία:

Σούπερ Λιγκ

Αναστάσιος Μπακασέτας (Τράμπζονσπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-0) από την Ουμρανίγιεσπορ.

Μανώλης Σιώπης (Τράμπζονσπορ): Έμεινε στον πάγκο.

Στέλιος Κίτσιου (Γκαζιαντέπ): Έχει προγραμματισμένο αγώνα σήμερα (5/9, 21:00) κόντρα στη Γαλατασαράι.

Δημήτρης Κολοβέτσιος (Καϊσέρισπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Φενερμπαχτσέ.

Αναστάσιος Χατζηγιοβάνης (Ανκαραγκούτσου): Έμεινε στον πάγκο.

Δημήτρης Γούτας (Σίβασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Καραγκουμρούκ.

Χαρίλαος Χαρίσης (Σίβασπορ): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Καραγκουμρούκ.

Ιωάννης Γκέλιος (Μπαντίρμασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-0) επί της Ντενιζλισπόρ.

Γιώργος Κουτρουμπής (Μπαντίρμασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-0) επί της Ντενιζλισπόρ.

Δημήτρης Μάνος (Μπαντίρμασπορ): Έμεινε στον πάγκο.

Κύπρος:

Αναστάσιος Δώνης (ΑΠΟΕΛ): Εκτός αποστολής.

Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος (Ανόρθωση): Εκτός αποστολής.

Απόστολος Τσιλιγγίρης (ΑΠΟΕΛ): Εκτός αποστολής.

Αναστάσιος Αυλωνίτης (Απόλλων Λεμεσού): Εκτός αποστολής.

Χάρης Μαυρίας (Απόλλων Λεμεσού): Εκτός αποστολής.

Δημήτρης Πινακάς (Απόλλων Λεμεσού): Αγωνίστηκε για 49 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-0) επί της Δόξας Κατωκοπιάς.

Μιχάλης Μανιάς (Ολυμπιακός Λευκωσίας): Εκτός αποστολής.

Μανώλης Τζανακάκης (Καρμιώτισσα): Αγωνίστηκε για 49 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (4-0) από την Πάφο.

Νίκος Καλτσάς (Καρμιώτισσα): Αγωνίστηκε για 61 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (4-0) από την Πάφο.

Ρουμανία:

Λιγκα 1

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ.

Ουγγαρία:

Αλέξανδρος Κυζιρίδης (Ντεμπρετσένι): Αγωνίστηκε για 47 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) κόντρα στη Φερεχβάρ.

Γιώργος Νεοφυτίδης (Ντεμπρετσένι): Αγωνίστηκε για 2 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) κόντρα στη Φερεχβάρ.

Πολωνία:

Εξτρακλάσα

Κωνσταντίνος Τριανταφυλλόπουλος (Στσζέτσιν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-1) επί της Κορόνα Κιέλτσε.

Στράτος Σβάρνας (Ρακόφ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Κρακόβια.

Γιάννης Παπανικολάου (Ρακόφ): Αγωνίστηκε για 55 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Κρακόβια.

Δημήτρης Σταυρόπουλος (Βάρτα Πόζναν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Λέγκια Γκντάνσκ.

Αλέξανδρος Κατράνης (Πιάστ Γκλίβιτσε): Έχει προγραμματισμένο αγώνα σήμερα (5/9, 19:00) κόντρα στην Λέγκνιτσα.

Σλοβακία:

Σπύρος Ρισβάνης (Ντουνάισκα Στρέντα): Εκτός αποστολής.

Κυριάκος Σαββίδης (Σπαρτάκ Τρνάβα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-2) από τη Ρουζομπέροκ.

Πολυδεύκης Βολανάκης (Μιχάλοβτσε): Έμεινε στον πάγκο.

Βασίλης Ντότης (Μιχάλοβτσε): Εκτός αποστολής.

Ιωάννης Νιάρχος (Ζλάτε Μόραφτσε): Αγωνίστηκε για 34 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) κόντρα στην Τρεντσίν.

Μολδαβία:

Στέφανος Ευαγγέλου (Σερίφ Τίρασπολ): Έμεινε στον πάγκο.

Φοίβος Μπότος (Σερίφ Τίρασπολ): Έμεινε στον πάγκο.

Νικόλαος Γιαννακόπουλος (Ζίμπρου Κισινάου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Μιλσάμι.

Νικόλαος Καρανίκας (Ζίμπρου Κισινάου): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Μιλσάμι.

Φιλανδία:

Βεϊκαουσλίγκα

Σταύρος Ζαροκώστας (Χάκα): Αγωνίστηκε για 31 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Χόνκα.

Λετονία:

Θάνος Πέτσος (Ρίγα): Εκτός αποστολής.

Αλβανία:

Αλέξανδρος Κούρος (Τιούτα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) κόντρα στην Ερτζένι.

Εσθονία:

Γιάννης Τσιβελεκίδης (Κάλιου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-1) από την Πάιντε.

Γεωργία:

Α’ κατηγορία

Βασίλης Καραγκούνης (Τορπέντο Κιουταΐσι): Εκτός αποστολής.

Κατάρ:

Γιάννης Φετφατζίδης (Αλ Σαλιγιά): Αγωνίστηκε για 85 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-1) από την Αλ-Σαντ.