Ο Κουλούρης επανέφερε στις ράγες της Ευρώπης την Πογκόν

Ο άλλοτε σέντερ φορ του ΠΑΟΚ επέστρψε στα τέρματα μετά από δύο αγωνιστικές και έβαλε την ομάδα στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Η Πογκόν φιλοξενήθηκε στην έδρα της Βίντζεβ στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πολωνικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Έλληνα επιθετικού ήθελε τη νίκη για να μπει για τα καλά στο κόλπο της Ευρώπης.

Ο Ευθύμης Κουλούρης με το σκορ να βρίσκεται στο 1-1 στο 52ο λεπτό έπιασε μια βολίδα μέσα από την περιοχή νικώντας τον αντίπαλο πορτιέρε και επανέφερε την ομάδα στις θέσεις που ανταμείβουν με ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Αυτό ήταν και το όγδοο τέρμα του άλλοτε επιθετικού του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα Πολωνίας, ενώ στο παιχνίδι πέρασε και ως αλλαγή στο 70ο λεπτό ο Λεονάρντο Κούτρης. //ΝΚ