Ο Φούντας… χτύπησε ξανά! (video)

Ο Έλληνας επιθετικός βρήκε δίχτυα και βοήθησε την DC United να επικρατήσε με 3:1 του Ορλάντο, σκοράροντας για πρώτη φορά μέσα στο 2023 στο MLS.

Ο Ταξιάρχης Φούντας βοήθησε την ομάδα του να πάρει μια σημαντική εκτός έδρας νίκη με 3:1 επί του Ορλάντο για το πρωτάθλημα του MLS πετυχαίνοντας το πρώτο του τέρμα σε πέντε ματς μέσα στο 2023.

Ο Έλληνας διεθνής άνοιξε το σκορ για την DC United στο 15ο λεπτό, νικώντας τον Γκαγιέσε με όμορφο πλασέ, ενώ οι γηπεδούχοι λίγο αργότερα, στο 23′ βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης με τον ΜακΓκουάιρ. Η ομάδα που αγωνίζεται ο Φούντας κατάφερε μέσα σε 10 λεπτά να… καθαρίσει το ματς. Ο Πίνες στο 52′ και ο Μπεντεκέ στο 62′ αντίστοιχα σκόραραν για την DC United, η οποία επικράτησε με 3:1.//Γ.