Θύμισε… Σνελ ο Ντοσούνμου

Το απόλυτο μηδέν σημείωσε ο γκαρντ των Μπουλς σε 26 λεπτά συμμετοχής στην εκτός έδρας ήττα από τους Μιλγούοκι Μπακς και θύμισε τις παρόμοιες εμφανίσεις των Τόνι Σνελ και Τζόελ Άντονι.

Η ομάδα του Σικάγο κατάφερε να πάει το ματς στην παράταση αλλά δεν ολοκλήρωσε την ανατροπή, χάνοντας με 133-129 έπειτα από 45 λεπτά αγώνα απέναντι στην… παρέα του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο παίκτης που ξεχώρισε, αρνητικά, ήταν ο Άγιο Ντοσούνμου, καθώς έπαιξε 26’29” και κατέγραψε το απόλυτο μηδενικό, είχε μηδέν σε πόντους (0/6 σουτ), ριμπάουντ, ασίστ και μπλοκ.

Ο Ντοσούνμου μετά από αυτή την επίδοσή του μπήκε σε ένα κλειστό κλαμπ με παίκτες που έχουν αγωνιστεί πάνω από 25 λεπτά και δεν έχουν… ανοίξει λογαριασμό. Στην κορυφή της σχετικής λίστας τοποθετείται ο Τζόελ Άντονι με την εμφάνισή του το 2011 (28:46) και ακολουθεί ο Τόνι Σνελ το 2017 (28:25). //ΜΛ.