Σπουδαία εμφάνιση αλλά ήττα για τον Ντόρσεϊ | Εύκολη νίκη για την ομάδα του… διπλού Κώστα Αντετοκούνμπο (video)

Ξεχώρισαν με τις εμφανίσεις τους τα ξημερώματα της Κυριακής (11/12) οι δυο Έλληνες στη θυγατρική Λίγκα του ΝΒΑ.

Οι Τέξας Λέτζεντς του Τάιλερ Ντόρσεϊ δεν τα κατάφεραν κόντρα στους Μέμφις Χαστλ και ηττήθηκαν με 117-102, με τον ομογενή γκαρντ να τελειώνει το ματς με 21 πόντους, 12 εκ των οποίων σημείωσε στην τελευταία περίοδο της αναμέτρησης. Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού αγωνίστηκε περίπου 35 λεπτά και είχε ακόμη 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο, 7 λάθη και μέτρησε 5/13 σουτ στην ήττα της ομάδας του.

Η ομάδα του Κώστα Αντετοκούνμπο, οι Γουίντι Σίτι Μπουλς κατάφεραν από την άλλη μεριά, να επιβληθούν επί των Φορτ Γουέιν Μαντ Αντς με 128-98. Ο 25χρονος διεθνής σέντερ ολοκλήρωσε τον αγώνα με double-double, έχοντας 13 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα ο Αντετοκούνμπο πρόσθεσε 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 λάθη και 5/6 σουτ εντός παιδιάς. //