Σερέλης: «Η κακή ψυχολογία από τις ήττες φάνηκε»

Στην κακή εικόνα της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο και στην αυτοπεποίθηση που λείπει από τους παίκτες του στάθηκε ο τεχνικός του Λαυρίου μετά την ήττα από το Περιστέρι.

Το Περιστέρι πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη κόντρα στην ομάδα του Χρήστου Σερέλη με 85-79 για την 7η “στροφή” του πρωταθλήματος της Basket League και πλέον επικεντρώνεται στο παιχνίδι της Τετάρτης (30/11) για το Basketball Champions League. Μετά τη λήξη του παιχνιδιού, ο τεχνικός του Λαυρίου σε δηλώσεις που παραχώρησε, τόνισε πως παίζει μεγάλο ρόλο η κακή ψυχολογία που έχουν οι παίκτες του μετά από τις διαδοχικές ήττες, ωστόσο κράτησε στα… θετικά της υπόθεσης την “σκληράδα” της ομάδας του στην άμυνα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο τεχνικός του Λαυρίου, Χρήστος Σερέλης:

«Για άλλη μια φορά είχαμε ένα πολύ κακό δεύτερο δεκάλεπτο και το χάσαμε με 23-10. Κυνηγούσαμε στο δεύτερο ημίχρονο. Παρά την ήττα προσπαθήσαμε να επιστρέψουμε στο παιχνίδι. Η κακή ψυχολογία από τις ήττες φάνηκε.

Η ομάδα προσπάθησε κόντρα σε μια σκληρή ομάδα. Πρέπει να κρατήσουμε την σκληράδα και την προσήλωση και να βρούμε νίκες για να φτιάξουμε την ψυχολογία μας και να βρούμε νίκες εκτός προγράμματος». //