Την εμφάνισή του στο κλειστό των Ολυμπιακών εγκαταστάσεων έκανε ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού και της Μπαρτσελόνα, στη δεύτερη ημέρα της προετοιμασίας της Εθνικής ομάδας μπάσκετ.
Για την ακρίβεια, ο 33χρονος πλέι μέικερ έλειψε δικαιολογημένα την Δευτέρα (1/8), όμως, έδωσε το “παρών” στη σημερινή προπόνηση. Μάλιστα, είχε και θερμό εναγκαλισμό με τον ομοσπονδιακό προπονητή, Δημήτρη Ιτούδη. Πλέον αναμένεται η ενσωμάτωση των Γιάννη και Θανάση Αντετοκούνμπο ώστε το ρόστερ της “επίσημης αγαπημένης” να είναι πλήρες.
Η ανάρτηση:
💙 @Nick_Calathes15 is here… #eurobasket2022 #HellasBasketball 🇬🇷🏀 pic.twitter.com/OK61QgdCch
— Hellenic Basketball (@HellenicBF) August 2, 2022