Πλήγμα με Κάρι στους Ουόριορς

Με πρόβλημα τραυματισμού αποχώρησε από το “TD Garden” ο Αμερικανός σταρ του Γκόλντεν Στέιτ και σήμανε… συναγερμό στο στρατόπεδο της ομάδας του εν όψει των επόμενων παιχνιδιών της σειράς των τελικών.

Οι Ουόριορς γνώρισαν την ήττα στο τρίτο παιχνίδι των τελικών από τους Σέλτικς με 116-100 και βρίσκονται πίσω στη σειρά με 2-1. Η ομάδα του Γκόλντεν Στέιτ, όμως, έχει σημαντικότερο λόγο να ανησυχεί, καθώς ο Στεφ Κάρι φάνηκε να τραυματίζεται στην τέταρτη περίοδο του αγώνα όταν σε μία διεκδίκηση της μπάλας έπεσε πάνω στο πόδι του Αλ Χόρφορντ.

Ο Αμερικανός σταρ έδειξε να πονάει κι έμεινε αρκετά δευτερόλεπτα στο παρκέ, προτού σηκωθεί. Στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα, ωστόσο, συνέχισε να αγωνίζεται, αλλά φανέρωνε πως δυσκολευόταν στην κίνησή του. Ο Στιβε Κερ τόνισε μετά το τέλος του παιχνιδιού πως θα γνωρίζει περισσότερες λεπτομέρειες για την κατάσταση του Κάρι τις επόμενες ημέρες.