Ο άλλοτε προπονητής του Παναθηναϊκού και της εθνικής Ελλάδος αποθέωσε τόσο τον Κώστα Σλούκα, όσο και τον Γιώργο Πρίντεζη.
Με ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό στο Twitter, ο 69χρονος Hall Of Famer έπλεξε το εγκώμιο των δύο παικτών του Ολυμπιακού, μετά την πρόκριση που εξασφάλισαν με την ομάδα τους στο Φάιναλ Φορ της Γιούρολιγκ.
Ο Πιτίνο έγραψε χαρακτηριστικά: «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου στην Εθνική Ελλάδας από τον Ολυμπιακό, τους Γιώργο Πρίντεζη, Γιαννούλη Λαρεντζάκη και Κώστα Σλούκα, για την πρόκριση τους στο Final 4. Είναι σπουδαία παιδιά κι ο Κώστας είναι συνώνυμο της ηγετικότητας. Γιώργο, συνέχισε να παίζεις, είσαι νέος ακόμα»!
Congrats to my @HellenicBF guys from @olympiacosbc : Georgios Printezis, Giannoulis Larentzakis and @kos_slou
on making the final four. Great guys and Kostas is what leadership is all about. Georgios keep playing, you're only young once 👏— Rick Pitino (@RealPitino) May 4, 2022