Πήρε το φιλικό επί του Προμηθέα η Μακάμπι

Σε μία δυνατή φιλική αναμέτρηση, το σύνολο του Όντεντ Κάτας επικράτησε με 85-78 της πατρινής ομάδας στο κλειστό γυμναστήριο “Δημήτριος Τόφαλος”.

Το απόγευμα της Τρίτης (20/9) πραγματοποιήθηκε στην Πάτρα ένα πολύ δυνατό φιλικό, καθώς ο Προμηθέας φιλοξένησε τη Μακάμπι Τελ Αβίβ για ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Οι Πατρινοί αντιστέκονταν καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, έχοντας ανταγωνιστικό πρόσωπο και παρόλο που βρίσκονταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, κατάφεραν να ισοσκελίσουν το ματς στο κλείσιμο της τρίτης περιόδου.

Το ματς κρίθηκε στην τέταρτη περίοδο, όπου η Μακάμπι κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ, παίρνοντας εν τέλει τη νίκη στο φιλικό μεταξύ των δύο ομάδων. Ο Πόιθρες ήταν πρώτος σκόρερ για την ισραηλινή ομάδα, έχοντας 14 πόντους, ενώ το σύνολο του Όντεντ Κάτας προετοιμάζεται για το τουρνουά “Παύλος Γιαννακόπουλος” στο ΟΑΚΑ (23-24 Σεπτεμβρίου).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-21, 32-36, 55-55, 78-85