Παπαθεοδώρου: «Τα φάουλ του Μορέιρα μας κόστισαν» (video)

Ο προπονητής του Κολοσσού Ρόδου, σε δηλώσεις του στην κάμερα της ΕΡΤ, παραδέχθηκε πως η ομάδα του Ιωνικού έπαιξε με μεγαλύτερη ένταση, ενώ ανέφερε πως οι παίκτες του δεν έδειξαν αυτό που έπρεπε στο γήπεδο.

Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου, μετά την ήττα της ομάδας του (89-84), αναφέρθηκε στο ρυθμό του παιχνιδιού, στα φάουλ του Γιανίκ Μορέιρα, αλλά και στα “μεγάλα” σουτ που έβαλαν οι Νικαιώτες στην παράταση.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Ήταν ένα πολύ δύσκολο και σκληρό παιχνίδι, θέλαμε να ελέγξουμε τον ρυθμό, τα καταφέραμε στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως τα φάουλ του Μορέιρα μας κόστισαν.

Στην παράταση με δύο μεγάλα σουτ ο Ιωνικός πήρε τη νίκη. Έπαιξε με μεγαλύτερη ένταση και έδειξε πως θέλει το ματς περισσότερο.

Είμαστε μια πολύ καινούρια ομάδα, βάλαμε δύο νέους παίκτες τις τελευταίες ημέρες και έχουμε ανακατευτεί κάπως. Δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε συνολικά σαν ομάδα».