Παπαθεοδώρου: «Κάναμε ένα καλό παιχνίδι αλλά μας στοίχισαν οι λεπτομέρειες» (video)

Στα… σημεία που έκριναν την αναμέτρηση στάθηκε στις δηλώσεις του ο τεχνικός του Κολοσσού μετά την ήττα της ομάδας του από τον Παναθηναϊκό στον ημιτελικό του Σούπερ Καπ.

Ο Παναθηναϊκός ήταν άστοχος και έδειξε ότι ψάχνει να βρει τα “πατήματά” του, ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 72-67 στον πρώτο ημιτελικό του Σούπερ Καπ κόντρα στον Κολοσσό στη Ρόδο.

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης, ο τεχνικός του Κολοσσού, Ηλίας Παπαθεοδώρου, στάθηκε στις λεπτομέρειες που έκριναν την έκβαση του αποτελέσματος, ενώ τόνισε πως η ομάδα του αγωνίστηκε σε καλό επίπεδο σήμερα και κοίταξε “στα μάτια” τους “πράσινους”.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα της ΕΡΤ ο Ηλίας Παπαθεοδώρου:

«Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό. Κάναμε ένα καλό παιχνίδι με βάση την προετοιμασία και τον αντίπαλο. Στοίχισαν οι λεπτομέρειες, κάποια σουτ. Δεν μας ξεγελάσει η εμφάνιση. Έτοιμοι 100 δεν θα είμαστε. Θα προσπαθήσουμε να φτάσουμε στο καλύτερο σημείο για την έναρξη του πρωταθλήματος, γιατί έχουμε δύο εκτός έδρας ματς».

«Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό. Εμείς κάναμε μια μεγάλη προσπάθεια και σε αρκετά σημεία του παιχνιδιού είχαμε καλή εικόνα. Παρόλο που για εμάς είναι μια δύσκολη περίοδος. Είχαμε να διαχειριστούμε πολλά προβλήματα. Πολλοί παίκτες μπήκαν στις προπονήσεις τις τελευταίες μέρες. Για την εποχή νομίζω ότι παίξαμε καλά. Ειδικά για παιδιά που είναι η πρώτη τους φορά στη Ευρώπη. Όπως ο Οσμπορν και ο Σταρκς. Κάναμε καλή προσπάθεια. Ο Παναθηναϊκός αντέδρασε καλά στα σημαντικά σημεία. Δεν ξεγελιόμαστε από τη εμφάνιση. Πρέπει να ξεχάσουμε τι κάναμε σήμερα, να κοιτάξουμε το αυριανό ματς και στη συνέχεια. Θέλουμε να κάνουμε καλή χρονιά στο πρωτάθλημα».