Ο Τανούλης για το ντεμπούτο του στην Euroleague

Ο νεαρός σέντερ του Ολυμπιακού χαρακτήρισε αξέχαστη την βραδιά που έζησε το βράδυ της Πέμπτης (26/10) στην εντός έδρας νίκη των ερυθρόλευκων επί της Εφές με 75-57.

Ο Γιώργος Τανούλης πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στην Euroleague με την φανέλα του Ολυμπιακού, ο 21χρονος έπαιξε κάτι περισσότερο από ένα λεπτό, αγωνιζόμενος στην θέση ”4”.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα έφτασε τις τρεις νίκες σε πέντε αγώνες στην Euroleague και προετοιμάζεται για τον αγώνα πρωταθλήματος κόντρα στον Παναθηναϊκό (31/10, 20:15 ΕΡΤ 3).

Ο Ολυμπιακός απέκτησε τον Γιώργο Τανούλη το καλοκαίρι, έπειτα από μία τριετία στον Προμηθέα Πατρών (2020-23) έχοντας την τελευταία σεζόν κατά μέσο όρο 3,92 πόντους σε 9:24 λεπτά συμμετοχής σε 13 αγώνες πρωταθλήματος, ενώ την αγωνιστική περίοδο του 2021-22 μέτρησε 3,33 πόντους σε 8:59 λεπτά αγώνα, σε συνολικά 15 ματς της Basket League.

Μέσω μίας ανάρτησης στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ο Τανούλης θέλησε να εκφράσει την σκέψη του για το πρώτο του παιχνίδι στην διοργάνωση: «Μια βραδιά που δεν θα ξεχαστεί, το ντεμπούτο στην Euroleague». //ΜΛ.