Ο Μπάτλερ “έσβησε” τον συγκλονιστικό Χαλιμπέρτον

Mε εμφάνιση “Playoff Jimmy” οι Χιτ έκαναν την ανατροπή και έφτασαν στη νίκη με σκορ 142-132 κόντρα στους Πέισερς στο Μαϊάμι, παρά την συγκλονιστική εμφάνιση του Ταϊρίς Χαλιμπέρτον.

Οι Χιτ έκαναν μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και με αντεπίθεση διαρκείας στην 4η περίοδο επικράτησαν με 142-132 των Ιντιάνα Πέισερς, με τον Τζίμι Μπάτλερ να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστικής στο Μαϊάμι.

Ο “Jimmy Buckets” είχε 36 πόντους, 10 ριμπάουντ και 3 ασίστ και “έσβησε” την συγκλονιστική εμφάνιση του Ταϊρίς Χαλιμπέρτον, που με 44 πόντους και 10 ασίστ έκανε τα πάντα για να οδηγήσει την ομάδα του στη νίκη.

Για τους Χιτ, ο rookie Χάιμε Βάσκεζ μέτρησε 24 πόντους και ακολούθησε σε απόδοση τον Μπάτλερ, ενώ ο Μπαμ Αντεμπάγιο κατέγραψε 7 πόντους και 4 ριμπάουντ, προτού αποχωρήσει με ενοχλήσεις στο πόδι του στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Όμπι Τόπιν με 28 πόντους προσπάθησε να συμπληρώσει την μυθική εμφάνιση του Χαλιμπέρτον, ενώ οι Μπρους Μπράουν και Μπάντι Χιλντ πέτυχαν 15 και 12 αντίστοιχα, αλλά δεν έφταναν στους Πέισερς για να αποφύγουν την ήττα.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-38, 64-73, 97-103, 142-132