Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Μάβερικς, ήταν για ακόμη ένα ματς ο Λούκα Ντόντσιτς, ο οποίος σημεώσε τριπλ νταμπλ με 32 πόντους, 10 ριμπάουντ και 13 ασίστ, σημειώνοντας το νικητήριο καλάθι με μεγάλo τρίποντο λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα.
Οι Τίμπεργουλβς πλέον βρίσκονται με την πλάτη στον τοίχο, αφού οφείλουν να κάνουν δύο break στη σειρά, ώστε να στείλουν τη σειρά της Δύσης, ξανά στη Μινεσότα.//ΔΜ