Μουμπρού: «Ήμασταν συγκεντρωμένοι στην παράταση και πήραμε τη νίκη»

Ο τεχνικός της Βαλένθια παραχώρησε δηλώσεις αμέσως την επικράτηση απέναντι στον Παναθηναϊκό με 94-91 στην παράταση και στάθηκε στην ψυχραιμία που είχε η ομάδα στον έξτρα χρόνο, κάτι που της έδωσε την επικράτηση. Επιπλέον, ανέφερε πως παρά τα μεγάλα σουτ του Μπέικον, κατάφεραν να τον περιορίσουν.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Μουμπρού:

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι από την αρχή. Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός πήρε διαφορά 10 πόντων αλλά στο δεύτερο δεκάλεπτο έπρεπε να ελέγξουμε τα ριμπάουντ και το κάναμε. Στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να πάρουμε μια διαφορά 14 πόντων αλλά στη συνέχεια κάναμε λάθη.

Παίξαμε καλή άμυνα στον Μπέικον στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο βρήκε μεγάλα σουτ και τελικά πήγαμε στην παράταση. Εκεί ήμασταν συγκεντρωμένοι και ψύχραιμοι και μείναμε στο ματς και πήραμε τη νίκη».//