Μεσίνα: «Ήμασταν χαλαροί και αντιεπαγγελματικοί»

Ο τεχνικός της Αρμάνι Μιλάνο μίλησε με καυστικά σχόλια για την ομάδα του, μετά την ήττα της από την Τρέντο με 77-75 για την 11η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού της ιταλικής ομάδας:

«Συγχαρητήρια στην Τρέντο, στο επιτελείο της, έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι και άξιζε πλήρως τη νίκη, πέρα ​​από την τελική διαφορά που ήταν περιορισμένη. Δεν μπορούμε να σκεφτούμε ότι το να παίξουμε ένα δεκάλεπτο είναι αρκετό για να έρθουμε εδώ και να κερδίσουμε το παιχνίδι.

Ήμασταν χαλαροί και αντιεπαγγελματικοί. Για αυτό λυπάμαι πολύ. Στο πρώτο ημίχρονο σουτάραμε 17 τρίποντα και 13 δίποντα, δεν είχαμε ποτέ την υπομονή να επιτεθούμε, να δώσουμε την μπάλα μέσα στο καλάθι. Χάσαμε εννέα κατοχές και σχεδόν σε όλες βρήκαν αιφνιδιασμούς, οπότε ήταν οι ανατροπές που μας κόστισαν πόντους.

Είναι δύσκολο να βρεις εξηγήσεις, ακόμα και σε μια τόσο δύσκολη σεζόν. Δεν είναι η πρώτη φορά που παίζουμε τρεις φορές μέσα σε μια εβδομάδα, σε αυτά τα επίπεδα δεν μπορείς να σκεφτείς να μην παίξουμε ολόκληρο το παιχνίδι ακόμα και την Κυριακή».//